כל האמת על הקמטים בפנים

קמטים בפנים נוצרים כחלק בלתי נפרד מתהליך הזדקנות טבעי של הגוף. מי שרוצה למנוע קמטים חייב לאמץ מראש מספר הרגלי טיפוח, ובעיקר להכיר את מוצרי הטיפוח היעילים שעל המדף. הנה כל הפרטים

קמטים מופיעים אצל גברים ונשים בגילאים שונים וכחלק מתהליך התבגרות והזדקנות של העור. הגורמים העיקריים שמשפיעים על שכיחות הופעת הקמטים בפנים כוללים גנטיקה, קרינת שמש, עישון ועוד. אמנם קשה להעלים לחלוטין את הקמטים, אך יש לפחות כמה הרגלים שאותם כדאי לאמץ בשביל להרחיק אותם.

שמירה על הבריאות בכלל ועל עור הפנים בפרט מתחילה בתזונה נכונה. כדאי לאכול פירות וירקות בגלל שיש בהם המון נוגדי חמצון שנלחמים ברדיקליים החופשיים, ולשתות לפחות 10-15 כוסות מים ביום על מנת להחזיר לעור את הלחות שאבדה לו. בין לבין אפשר למרוח קרם לחות עם שכבה שומנית שמונעת מהלחות להתנדף ולשמור על גמישות העור גם בגילאים מבוגרים.

הרגלי בריאות לשמירה על עור הפנים

ראשית, תמיד מומלץ להימנע מחשיפה ישירה לקרינת השמש, לחבוש כובע ולמרוח קרם הגנה. אלו דברים קטנים שעושים הבדל גדול במראה הפנים בגיל המבוגר ובעיקר במדינה חמה כמו ישראל. יש עשרות מחקרים שמצביעים על קשר ברור בין חשיפה לשמש לבין קמטים בפנים ואין סיבה לערער עליהם. כדאי לצרוך ויטמין C באופן טבעי או עם תוספי תזונה ולשפר את רמת ייצור הקולגן, לתקן סימני פיגמנטציה ולשפר את מראה הפנים גם אחרי קיץ חם.

שנית, רצוי לוותר לחלוטין על סיגריות ואלכוהול. סיגריות מכילות חומרים רעילים ששוברים לאט ובעקביות את הקולגן והאלסטין שאמורים להיות אחראיים על מתח העור, בעוד אפילו כיווץ השפתיים בזמן יניקת הסיגריה ידוע כפעולה שיוצרת קמטוטים. כמו כן, צריכת אלכוהול מוגברת מייבשת את העור וגורמת לעוד המון תופעות לוואי לא רצויות.

איזה מוצרי טיפוח יעזרו לך לטשטש קמטים?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, שטיפה של הפנים לעיתים קרובות לא תמיד עוזרת להעלים קמטים ולפעמים אפילו מחמירה את המצב. הסיבה לכך היא ששטיפת פנים עלולה להסיר את השכבה שמגנה על העור מפני יובש ותמיד כדאי לעשות אותה עם סבון שמכיל לחות.

בנוסף, יש המון סוגים של מסיכות פנים שיכולות לעזור לגברים ונשים. מסכה שחורה יעילה להוצאת שחורים ומרגיעה את העור, מסייעת בסילוק רעלים ומפחיתה גירויים ואדמומיות תוך כדי שהיא משאיר את עור הפנים רענן ורווי בלחות. במקביל, מסכת חימר סופחת שומנים ומסייעת בניקוי עמוק של נקבוביות הפנים.

את מוצרי הטיפוח ניתן להשיג ברשתות הפארם ולשלב בשגרת הטיפוח היומית. רצוי לאמץ הרגלי איפור נכונים כדי לטשטש ולהעלים קמטים מסוימים, להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי חומרי האיפור שמתאימים לסוג העור ולא לשכוח מוצרי אנטי אייג'ינג שנחשבים אפקטיביים מאוד על עור יבש.