הורדת שומן ביטני

ניתוח מתיחת בטן

אחד האויבים של נשים וגברים הוא השומן הביטני. כרס בירה, צמיג, או כל כינוי מעליב אחר מתאר את הצרה האסתטית, אך הצרה הגדולה יותר היא ששומן ביטני מסוכן באופן בריאותי ולכן כדאי להיפטר ממנו ולשקול הורדת שומן בטני.

הסיכון של שומן ביטני

הגוף שלנו מפרק את האוכל שנעכל לחומרים שאותם הוא צריך ולחומרים מהם הוא מעוניין להיפטר. כאשר הוא לא מצליח להיפטר מחומרים מסוימים הוא הופך אותם לשומן ומאחסן אותם בתאי השומן שהולכים ותופחים. כאשר שומן מצטבר סביב איברים פנימיים, הוא עלול לפגוע בתפקודם ולגרום למחלות כמו כולסטרול גבוה, סוכרת, לחץ דם ועוד. מעבר לכך, הוא גם בעיה בדימוי הגוף. 

אימוני ספורט

ספורט במקרה של שומן ביטני עובד פחות. הוא מחטב את השרירים ושורף מעט אנרגיה ששורפת שומן, אבל השומן הביטני צריך עבודה מסיבית יותר. כדי להילחם בשומן הביטני יש צורך בשינוי הרגלים כמו תזונה מסודרת ויציבה, להפחית סוכרים ומתוקים לגמרי, לשלב ספורט ששורף שומן, להקפיד על לו"ז יומי מסודר עם שעות שינה ורמת מתח מופחתת, להעדיף חלבונים על פחמימות ולהרבות בסיבים תזונתיים. 

הסרת שומן ביטני

מאחר ומספר תאי השומן הוא קבוע, נפח תאי השומן הוא שמשתנה ומשפיע על המראה שלנו. באמצעות ניתוח אפשר להסיר את תאי השומן הביטני. מדובר בהליך כירורגי שיכול לשנות את חייו של אדם שהתייאש משיטות אחרות. במהלך הניתוח מוחדרות צינוריות דרך חתכים בתחתית הבטן ודרכן נשאבים תאי השומן. 

ההחלמה מהניתוח אורכת כשבועיים, יתכנו כאבים ויידרש שימוש בחגורת לחץ על הבטן. לאחר ניתוח שאיבת שומן חשוב להקפיד על תזונה בריאה ומסודרת. לאחר הסרת תאי השומן הביטני, לא תתאפשר השמנה באזור זה, אך השומנים עלולים להצטבר במקומות אחרים.

פרטים נוספים באתר של מכון יופי אורכידיאה