מה עושים במקרה של פטריה בנרתיק שלא עוברת

פטרת נרתיק היא זיהום שכיח הפוגע ברירית הנרתיק. זה יכול להיגרם על ידי מספר חיידקים שונים. הסיבה השכיחה ביותר היא זן הקנדידה. עוד מקרה של הפטרייה, המכונה גם זיהום שמרים, היא בעיה שכיחה שמתרחשת אצל נשים במהלך ואחרי ההריון. פטרת נרתיקית היא אחד הזיהומים הנפוצים ביותר שיכולים להשפיע על נשים גם בשליש הראשון וגם בטרימסטר השני של ההריון. הפטרייה נגרמת על ידי השמרים קנדידה אלביקנס, שיכולה להיות נרתיקית או על פני העור.

צריכה ייעוץ גניקולוגי? צרי קשר עם פרופ' יעקב בורנשטיין>>>

פטריה בנרתיק – איך היא מגיעה ואיך ניתן לטפל בה

ישנם סוגים רבים ושונים של פטרת נרתיק. השכיח ביותר הוא זיהום השמרים, אך ישנן גם צורות אחרות כמו וגינוזיס חיידקי, טריכומוניאזיס וקנדידה. פטרת נרתיק היא דלקת נרתיקית שכיחה המשפיעה על עד 30% מהנשים. היא נגרמת על ידי חיידקים ומתפשטת במגע ישיר או בקיום יחסי מין.

פטרת נרתיק היא זיהום נפוץ מאוד שיכול להשפיע על נשים בכל שלב בחיים. זה קיים אצל נשים בכל הגילאים וזה לא מאובחן לעתים קרובות מאוד. נשים לרוב אינן מודעות לבעיה ולעיתים סובלות ממנה במשך שנים ללא טיפול.

הבעיה עם פטרת נרתיק היא שאף אחד לא באמת יודע איך היא נכנסת לנרתיק מלכתחילה ואיך להיפטר ממנה ברגע שנכנס אליה. הדרך היחידה לטפל בפטרת הנרתיק היא על ידי הסרת כל הרקמה הנגועה, מה שיכול להיות חוויה כואבת ביותר.

אפשר לטפל במשחות נגד פטריות, אבל זה לא תרופה. הפטרייה מופיעה בדרך כלל בשלבים המוקדמים של ההדבקה, אך ייתכן שיחלפו שבועות ואף חודשים להתבהר לחלוטין. ישנו ניסיון להתמודד עם הפטרייה גם באמצעות אנטיביוטיקה אך יעילותה שנויה במחלוקת. 

בשורה התחתונה, פטריה בנרתיק שלא עוברת זהו משהו שלא צריך להתבייש בו וכן לחפש את הדרכים היעילות ביותר להתמודדות.