מה זה טיפול בשיטת EMDR?

שיטת EMDR היא שיטת טיפול הפועלת על בסיס מעקב אחר תנועות עיניים. זוהי שיטה מאוד ממוקדת הנחשבת ליעילה ביותר הן בקרב מבוגרים והן בקרב ילדים ונוער. השיטה מטפלת במגוון רחב של קשיים ביניהם טראומות הנגרמות מסיבות שונות, חרדה, פוביות, התמודדות עם כל סוג של אובדן והן במגוון בעיות גופניות הנגרמות מקושי רגשי.

כיצד פועלת השיטה?

טיפול בעזרת EMDR נכנס לתודעה אי שם בסוף שנות השמונים על ידי הפסיכולוגית ד"ר פרנסין שפירו. היא גילתה שתזוזת של העיניים מצד לצד יכולה להרגיע תחושות שמעוררים זיכרונות קשים המלווים אותנו זאת מכיוון שהתנועה יוצרת גירוי של שתי האונות שבמוח. השיטה הפכה לפופולרית יותר ויותר במהלך השנים וכיום היא נחשבת לאחת משלוש משיטות הטיפול היעילות ביותר במקרים של התמודדות עם חוויות טראומתיות.

המפגש הראשון של הטיפול מוקדש להבנה של הקושי איתו מתמודד המטופל ובהתאמת הטיפול באופן מדויק לצרכיו האישיים. נעשה חקר של האירוע, מה קרה שם בדיוק, מה חווה המטופל ומה היו ההשלכות של האירוע עליו. את האירוע עליו נעשית עבודה בוחר המטופל יחד עם המטפל. 

אורך הטיפול משתנה בין מטופל למטופל. הוא מותאם הן לצרכיו האישיים של המטופל והן להתקדמות האישית שלו. ככל שהבעיה איתה מתמודד המטופל תהיה ספציפית וממוקדת יותר כך הטיפול יהיה אפקטיבי ויעיל יותר וכן מספר המפגשים יהיה מצומצם יותר.

בחירת טיפול EMDR

רבים מאיתנו חווים במהלך החיים חוויות טראומתיות המשאירות את חותמן עלינו. במידה והבעיה לא מטופלת חיינו עלולים להפוך לכבדים וקשים יותר ולכן מומלץ לבחור בטיפול נכון ויעיל אשר יהיה לעזר ויאפשר לנו לחזור ולחיות בשלווה. שיטת EMDR נחשבת לשיטה יעילה מאוד במיוחד לטיפול בטראומות ולכן הבחירה בה מומלצת עבור כל מי שסובל מקושי מעין זה. למידע נוסף פנו לצוות טיפול מחובר – ליצירת קשר עם פסיכולוג דתי