ממה נגרמת מגרנה?

בעוד הרפואה הקונבנציונאלית עומדת חסרת אונים מול אנשים שסובלים ממיגרנות, והדרך שלה לעזור להם היא כמעט רק באמצעות מתן משככי כאבים, קיים פתרון אחר, והוא יעיל, הוא אפקטיבי, והוא אפילו לא כואב. הומאופתיה קלאסית.

 הומאופתיה קלאסית בראיה הוליסטית

באבחון הומאופתי, ישאף המטפל להבין את המיגרנה בהסתכלות רחבה, כך הוא יבדוק השפעה של התזונה שלכם על המיגרנה – לחיוב ולשלילה, האם ישנה השפעה של השינה – לטוב או למוטב, האם המיגרנה הינה מחוזרת, או למשל צצה בחלונות זמן ספציפיים? קיימים אנשים שאצלם מופיעה מיגרנה בסופי שבוע ובחופשים, כאשר באבחון הומיאופתי ניתן לגלות שהחופש לא מיטיב עם כולם, וכי ישנם אנשים שהוא דווקא מציף בקרבם דברים שליליים שגורמים למיגרנה.
לחצו כאן על מנת לקרוא בהרחבה אודות טיפול טבעי במיגרנה!

סיבות נפוצות לשלל סוגים של מיגרנה

על פי הגישה ההוליסטית, מיגרנה שמתבטאת בכאבי ראש שנמשכים שנים, כאשר טרם תחילת הכאבים מופיע ערפול וטשטוש בראיה, והכאבים הם חזקים, ממש מכים והולמים בחציו הימני של המצח, ומלווים בבחילות, בהקאות ובתחושת דיכאון, כאשר הכאבים מופיעים במחזוריות ובמרווחי זמן קבועים. מיגרנה כזו נובעת מבעיות עיכול, חומציות יתר ואולקוס. היא מופיעה אצל אנשים שמוכרחים לאכול באופן תכוף, כאשר אם הם אינם אוכלים הם מרגישים חלשים. טוב להם יותר כאשר הם עסוקים, ולכן הכאב מופיע דווקא בזמני פנאי וחופש.

סוג נוסף של מיגרנה, שגורם לכאב ראש שהולם ורוקע כבפטיש, הוא אינטנסיבי ועוצמתי ברמה כזאת שהסובל מעוניין לדפוק את ראשו בקיר – היא אופיינית לאנשים עוצמתיים מאוד, שעשויים להיות מפחידים בזמן של התקפי זעם, טיפוסים בעלי דם חם.

במיגרנה שמאופיינת בכאבי ראש לוחצים, כאשר התחושה היא כאילו הכאב חודר לתוך עצמות הגולגולת, הוא מתפתח לאיטו, ונעלם פתאום – אופייני לטיפוסים ממהרים ולחוצים, שחוששים כל הזמן מהעתיד להתרחש, ופוחדים ממקומות סגורים או מגבהים.

בכאב ראש שמופיע אחרי שוק רגשי או דיכאון, הוא מלווה בקהות חושים, בהלם ובבלבול, בתחושה שאוויר קר עומד לחדור לתוך המוח והקודקוד עומד להתעופף אל הבלתי נודע – זוהי תופעה אופיינית לנשים טרם הווסת החודשי, והם יפחתו או יחלפו כליל עם תחילתו.
יוסי תגורי, מטפל מוסמך בהומאופתיה ישמח לספר לכם על הטיפולים והשפעתם!