מה גורם לנשירת שיער? 5 הפרמטרים המשפיעים ביותר

מה גורם לנשירת שיער

אף אחד לא אוהב להתמודד עם נשירת שיער. זה מלחיץ, זה מדאיג וזה מעסיק רוב שעות היום. אם אתם מחפשים את השיטות למנוע את הנשירה, קודם כל אתם צריכים לדעת מה גורם לשיער לנשור מלכתחילה קראו עוד בנושא באתר שורשים. כדי לטפל בבעיה, אתם צריכים להבין את הבעיה. 

בעבור זה הבאנו לכם 5 גורמים שכיחים שגורמים לנשירת שיער

לחץ

אין כמו הלחץ כדי לגרום לכם לאבד מהשיער שלכם, מהמשקל שלכם, מהזמן שלכם ומהאופי הנינוח שלכם. הלחץ בחיים מאוד שכיח כאשר לכל אדם וסיבותיו שלו להיות לחוץ. כשהלחץ משפיע ברמות הגופניות, אתם יכולים לראות את זה על השיער שלכם בבירור כאשר הנשירה היא מסיבית. 

הריון

כמעט ולא תמצאו אישה שחוותה הריון ולא נשרה לה כמות נכבדה של שיער במהלך התקופה הזו. נשים רבות מדברות על הנשירה המסיבית וגם לאחריה. הדבר נובע בעקבות רמות האסטרוגן הגבוהות והצמיחה מתחדשת וחוזרת לעצמה לאחר כשנה מתקופת ההריון.

ירידה גדולה במשקל

אנשים בעלי משקל רב שהורידו אותו בדרך מהירה עשויים לגלות שהשיער נושר להם לאחר זמן מה. הנשירה נובעת בעקבות השינויים ההורמונליים שחלים בגוף. משהופחת משקל הגוף באופן יחסית מהיר, הגוף צריך את הזמן להתאקלם ולהבין אילו מידות להפיק וממה.

התערבות כימית

טיפולים כימיים נעשים בקרב אנשים שחולים באופן קשה וצריכים התערבות חיצונית כדי לחסל את מה שמנסה להרוג אותם. ההתערבות החיצונית היא כימית ועל כן גורמת לאיבוד מסיבי של שיער עד לרמה של התקרחות מלאה של כל הגוף. לאחר הפסקת הטיפול השיער חוזר לצמוח.

שזירה, צמות, תוספות שיער

למעשה כל דבר שמושך את השיער, תופס אותו בצורה לא טבעית ומונע מהשערה לצמוח כמו שצריך גורם לאיבוד שיער. מי שעשה צמות בעברו, ודאי זוכר איך פרם את הצמות וכמה שיער איבד בתהליך. 

> קראו על טיפול טבעי למניעת התקרחות https://www.rhr.co.il/hair-grow/natural-baldness-treatment