מעיל יוניקלו – למה הוא כ"כ מצליח?

מעיל יוניקלו

בכל פעם כשיש מבצע צבאי בתקופת החורף, ולצערנו אנחנו מוצאים את עצמנו בסיטואציה כזו לא פעם, אנו נחשפים לפוליטיקאים, אישי ציבור וכן אנשי תקשורת אשר עומדים מול המצלמות במקום כזה או אחר, עטופים במעיל ייחודי, דומה. 

מדובר על מעיל יוניקלו. מעיל עבה, מעוצבת בצורה ייחודית של פסים לאורך וניתן למצוא מעילים מסוג זה בצבעים שונים. לא רק פוליטיקאים, אישי ציבור או אנשי תקשורת מתעטפים במעיל זה כמובן, גם אנשים במקצועות ובתחומים אחרים. חובבי הסדרה סיינפלד בוודאי זוכרים את מעיל היונקילו של ג'ורג' שבאחד הפרקים זכה ליותר מאשר אזכור סטנדרטי. 

מעיל יוניקלו משרת הרבה מאוד אנשים במצבים שונים. למשל, הוא משרת בעלי מקצוע שעובדים בשטח, הוא משרת מטיילים אשר יוצאים לטארקים וטיולים במקומות קרים (בפרט במקומות גבוהים), וכן לא מעט אנשים בוחרים להשתמש במעיל זה גם בשביל להיעזר בו מול החורף הישראלי, אפילו שמדובר בחורף קצר מועד. בחו"ל כמובן יש למעיל זה שימושים רבים יותר. 

למה רבים בוחרים להשתמש במעיל זה?

יש למעיל יוניקלו יתרונות שונים. בראש ובראשונה, עצם זה שמדובר במעיל עבה מאוד, אך הוא לא עבה מבחינת המראה אלא הוא עשוי שכבות אשר עוזרות לחמם את הגוף בצורה פרקטית ויעילה. לכן הוא משמש הרבה מאוד אנשים בתקופות חורפיות. 

שנית, מדובר במעיל אשר יכול לשרת את מי שבוחר להשתמש בו, הן נגד קור והן נגד גשם. לכן משתלם להשתמש בו בימים גשומים. הוא מונע מהגוף להיחשף לגשם באופן בולט. 

שלישית, מדובר על מעיל שיכול להחזיק מעמד זמן רב, הוא אמין, עמיד וחזק. אם מדובר במוצר איכותי, אזי שהוא יחזיק מעמד הרבה מאוד זמן ויהיה ניתן לעשות בו שימושים שונים.