כך תשמרי על עור הפנים שלך בדרך טבעית

פלאג אנאלי - האם זה כואב?

בשנים האחרונות המודעות כלפי טיפוח טבעי עלתה באופן משמעותי, כך ניתן למצוא מגוון רחב של קבוצות פייסבוק שעוסקות בנושא, כמו גם אתרים שונים. נוסף לכך, לא מעט חברות קוסמטיקה שינו את הפורמולות שלהן על מנת ליצור מוצר טבעי ככל הניתן. עור הפנים הוא עור עדין במיוחד, ורצוי שלא למרוח עליו כימיקלים או מוצרים המכילים רכיבים שאינם טבעיים. יש לא מעט מוצרים שמכילים פראבנים בחנויות, כמו גם רכיבים כימיים נוספים – ובכך זאת, איך אפשר לשמור על טיפוח טבעי לעור הפנים? אספנו עבורכן כמה טיפים ורעיונות.

עולם שלם של טיפוח

לאחרונה ניתן לראות לא מעט חברות שעוסקות בתחום של רוקחות טבעיות, בין אם מדובר בחברות גדולות ובין אם מדובר בעסקים קטנים. המטרה היא זהה: לרקוח מוצר מרכיבים טבעיים, לרבות שמנים צמחיים. למעשה, כמעט ולא ניתן ליצור מוצר שהוא 100% טבעי, אבל מה שכן אפשר, זה לרקוח מוצרי טיפוח באופן עצמאי ולהיעזר ברכיבים מן הטבע.

ניקוי עור הפנים

לא מעט נשים משתמשות במסירי איפור או מגבונים המכילים פראבנים לניקוי והסרת איפור מהפנים. זהו חומר שנועד לשמר את המוצר, והאמת היא שכדאי להתרחק ממנו כמה שיותר. כדי לנקות את עור הפנים באופן טבעי ניתן להשתמש בשמן קוקוס. כשאתן רוכשות את השמן שימו לב שמדובר בשמן בכבישה קרה, משום שכך השמן שומר על כל תכונותיו ויתרונותיו. שימו מעט שמן על צמר גפן, ונקו עמו את הפנים. לא רק שמדובר בניקוי טבעי אלא שהשמן עשיר ביתרונות ומספק לעור את הלחות החיונית לו. אפשרות נוספת היא לנקות את הפנים באמצעות שמן חוחובה. שני השמנים הללו הם שמנים צמחיים והם עשויים לסייע לכן באופן ניכר.

לשמור על עור הפנים

הזנת העור בלחות

יש לא מעט רוקחות מעולם הקוסמטיקה הטבעית שממליצות למרוח על הפנים ויטמין E בלילות, כתחליף לקרם לילה. משום שמדובר בשמן סמיך מאוד וכמעט שלא ניתן למריחה, יש לערבב אותו עם שמן צמחי כמו שמן אבוקדו, שמן חוחובה וכו'. שימו לב שיש לנקות את הפנים היטב בבוקר על מנת שלא להותיר שאריות של שמנים על העור, גם כדי לא לסתום את הנקבוביות וגם כי רצוי שלא להיחשף לשמש עם השמנים על הפנים.

וכיצד מנקים את הפנים ביעילות? מגבת קטנה עם מעט מים חמים תסייע לכן לניקוי יעיל ואיכותי. תוכלו לרכוש מגבות חד פעמיות או מגבות רב פעמיות. רק שימו לב שיש להחליף מגבת מידי יום, ולכן מומלץ לרכוש כמות מגבות מתאימה.

ומה לגבי יתר הגוף?

טיפוח עור הפנים הוא חשוב וחיוני, אבל יש לספק לחות גם לגוף עצמו. שמן קוקוס יכול להיות תחליף נהדר לקרם גוף, אבל בימי הקיץ הוא עלול להיות מעיק ושומני מידי. כך או כך, את השמן יש למרוח רק בלילה. נוסף לכך, ניתן לרקוח פילינג טבעי, כשכל מה שתצטרכו זה שמנים טבעיים (שמן קוקוס, שמן חוחובה, שמן אבוקדו, שמן קיק וכו') ומלח. בחרו את השמנים הטבעיים בהתאם ליתרונות שלהם, משום שכל שמן מעניק לגוף סגולות שונות. ערבבו בצנצנת מלח ושמנים, ותנו למלח לספוג את השמנים היטב. ניתן להשתמש בפילינג הטבעי למשך 7 ימים, לכן הכינו את הכמות האידיאלית מראש.

פה נעצור לציין שאין לראות בטיפים הללו כחוות דעת רפואית או קוסמטית, אלא כהמלצה בלבד.

 

לסיכום, ניתן לשמור על עור הפנים והגוף באמצעות רכיבים טבעיים, ואף ניתן לרקוח מוצרים באופן עצמאי. לא רק שזה בריא יותר, זה גם משתלם יותר.