טיילור סוויפט

טיילור סוויפט

אחת לכמה זמן מופיעה בזירת המוזיקה זמרת שמצליחה לתפוס את האוזן, מצליחה לעורר עניין והמוזיקה שלה מצליחה בכל רחבי העולם. בעידן של ימנו בו יש יוטיוב, קליפים בטלוויזיה, רשתות חברתיות, זה לא פשוט להתפרסם ולהישאר מפורסמת הרבה זמן. יש זמרות שאחרי שיר אחד או שניים, נעלמות מהזירה. זאת להבדיל מבעבר, אז זמרות יכלו להישאר במודעות הציבורית, הרבה יותר זמן.

דוגמא טובה לזמרת שהצליחה להתגבר על הקשיים האלה היא הכוכבת טיילור סוויפט. אף על פי שמדובר בזמרת צעירה (בת 27 בלבד) היא כבר נמצאת בכותרות למעלה מ-13 שנה, ובשנת 2009, אלבומה השני FEARLESS, היה לאלבום הנמכר ביותר בארצות הברית. היתה אז, כאמור, רק בת 20. מאז היא הספיקה להוציא עוד שורה של אלבומים מאוד מוצלחים ולערוך מסעות הופעות עולמיים אשר משכו אליהם מיליוני מעריצים, בין אם מדובר בילדות ונערות שחלמו להיות כמוה, ובין אם מדובר בהורים שגם אוהבים את המוזיקה שלה וגם רוצים לדעת, ממה הילדים שלהם מתלהבים כל כך.

יש לציין שמלבד קריירה מוזיקלית מצליחה, שכללה פרסים רבים, מכירות במיליארדי עותקים, הופעות סולד אאוט בכל העולם ועוד, הרי שטיילור סוויפט עשתה גם שורה של קמפיינים למוצרים שונים, וכן היא הופיעה בשורה ארוכה של סרטים וסדרות, בין אם בתפקידי משנה ובין אם בתפקידים ראשיים. מן הסתם, הופעותיה גררו מצד אחד, ביקורות מצד מבקרי קולנוע ומצד שני, מעריציה אהבו את מה שהם ראו.

טיילור סוויפט מושפעת מאמנים רבים, בין היתר אמני קאנטרי עליהם היא גדלה כילדה וכנערה, וכן אמנים ממקורות אחרים, כולל רוק רך, רוק קצת יותר כבד, סינגררייט, ועוד. צריך לומר, כמו לא מעט זמרות, גם היא הושפעה לא מעט מזמרות מבצעות וכותבות אשר התפרסמו מאוד במהלך שני העשורים האחרונים, בין אם מדובר באלאניס מוריסט או זמרות אחרות.

סביר להניח, לאור הצלחתה הגדולה, שעוד שנים לא מעטות יופיעו זמרות צעירות כמוה, ויספרו שהיא זו שהשפיעה על הקריירה שלהן, היא זו שגרמה להן להתחיל לכתוב ולשיר, וילדות ונערות יעריצו אותן כמו שהיום מעריצים את טיילור.