יהלומים מלאכותיים

יהלומים מלאכותיים

יהלומים מלאכותיים מיוצרים בדרך מקבילה להיווצרותם של היהלומים בטבע. לאורך כל השנים האחרונות ביצעו המדענים ניסויים שונים, כדי להגיע לביצוע המוצלח ביותר.

ייצור יהלומים מלאכותיים 

לאחרונה חלה פריצת דרך משמעותית באופן ייצור היהלומים המלאכותיים. במפעלי הייצור קיימת סביבה המזכירה מאד את הסביבה בה מתהווים היהלומים בתוך האדמה. תהליך הייצור כולל חימום של גרפיט שהוא החומר הכימי שהרכבו המולקולרי הוא הדומה ביותר לפחמן טהור, התהליך מתבצע בלחץ אטמוספרי גבוה ובטמפרטורה גבוהה.

את היהלומים המלאכותיים אפשר לייצר בכל גודל רצוי ובכל צורה. רבים חותכים את היהלום באופן ישר או אלכסוני , כדי ליצור זוויות ייחודיות ומפתיעות לכל אבן.

ההקבלה הכול כך קרובה ליהלומים האמיתיים, יצרה טרנד אופנתי של רכישת יהלומים מלאכותיים מרהיבים, אשר עלותם היא כמחצית ממחירי היהלומים הטבעיים. לקוחות רבים בחרו לשבץ יהלומים מלאכותיים בתכשיט שבחרו ולשלם מחיר הרבה יותר זול או שהחליטו לשבץ כמות גדולה יותר של יהלומים כדי ליהנות ממוצר יצא דופן.

אפשר לרכוש יהלומים שקופים אשר עקב הליטוש הם נקיים לחלוטין ולא רואים עליהם כל שביב מיותר או לרכוש יהלומים צבועים במגוון צבעי הקשת ובדומה לנראות אבני החן המוכרות.

מי שמבין בתחום זה, בוחן בעת הרכישה באילו יהלומים מדובר, טבעיים או מלאכותיים ובהתאם לכך מגבש החלטה אילו יהלומים כדאי לו לרכוש.

איכותם של היהלומים המלאכותיים 

לאחר הליך הייצור, עוברים היהלומים ליטוש, חיתוך, צביעה או שיקוף כך שיוכלו להשתלב בקולקציית תליוני יהלומים למשל. כל הפעולות הללו נעשות תוך שימוש במכונות חדשניות ובטכנולוגיה מתקדמת. אנשי המקצועי בוחנים כל אבן לפני שהיא יוצאת לשיווק ומבצעים בקרת איכות מוקפדת.

על פי איכותו של כל יהלום ניתנת עבורו תעודה גמולוגית המעידה על כל האפיונים של היהלום הסינטטי הספציפי.