סובלים מאקנה? אתם צריכים בית טבע

סובלים מאקנה

"אקנה" הוא השם הרפואי למה שמכונה בשפה עממית "חצ'קונים", כלומר פצעונים מעצבנים אשר צצים החל מגיל ההתבגרות על עור הפנים. לאקנה יש השפעה שלילית על הביטחון העצמי והדימוי העצמי כבר מגיל ההתבגרות וגם מאוחר יותר. מבוגרים גם סובלים מהפצעונים ואלה עלולים לגרום נזק רב באינטראקציות עם הסביבה. הפצעונים מציקים לסובל מהם ומעוררים סלידה וחשש בקרב הסובבים אותו ולכן יש להקדיש תשומת לב רבה, במקרה הצורך, לטיפול באקנה ולעשות כל מה שניתן כדי להיפטר מהפצעונים, ולעשות רושם טוב על הסובבים אותנו. לאקנה יש סיבות רבות ולא כולן ידועות. מחקרים קושרים בין אקנה לבין פעילות הורמונלית רבה וגם למתח נפשי.

טיפול באקנה מגוון וכולל התייחסות למספר גורמים. מטרת הטיפול היא לגעת בשלל הגורמים לאקנה ולתקן עד כמה שאפשר את המעוות. מדובר על חוסר יציבות הורמונלית, טיפול בתאי עור מתים, הפרשות הורמונליות וגירודים בעור. תכשירים רבים לטיפול באקנה נמצאים בבתי הטבע. כמו כן ישנם תכשירים קוסמטיים מיוחדים לאנשים הסובלים מאקנה כמו מסיכות בוץ לפנים מלאות פצעונים. סרום יסייע לייבוש וטיפול בפצעי אקנה, ויש להשתמש בסבונים מיוחדים עבור העור הרגיש. אם טיפול מקומי אינו מסייע – צריך לשקול טיפול תרופתי. עוד לפני הטיפול התרופתי, אפשר להשיג תרופות ללא מרשם בבתי הטבע ולבחון את השפעתן.

בבית טבע אפשר להשיג טיפות נגד אקנה ופצעי בגרות. הטיפות מיועדות לטיפול בשלפוחיות ופצעונים בעור. ג'לים מיוחדים לרחצה חיוניים כדי להוריד פצעונים ולטפל בעור אדמומי. מוצרים נוספים הם מי פנים לעור רגיש, טבלאות לעיסה של ויטמים C  אשר מיועדות לשפר את מצב העור של הסובלים מאקנה. שמן קצח נחשב אפקטיבי בטיפול בבעיות עור וגם אותו ניתן להשיג בבתי טבע. טיפול באקנה יכול להיעשות גם באמצעות תזונה כמו במקרה של חומץ תפוחים טבעי ואורגני, אשר מץפקד גם כבסיס לרטבים ומיוחסות לו סגולות רפואיות כולל טיפול באקנה פנים. תוספי תזונה נוספים אשר מסייעים להיפטר מאקנה הם אצות מים מתוקים בשם כלורלה וגם אותן אפשר  להשיג בבית טבע.

קראו גם:

טיפול באקנה איך זה עובד?

טיפול באקנה בגישת הרפואה הסינית