אסטמה של העור

מחלת אטופיק דרמטיטיס היא מהשפה הרפואית "אסטמה של העור" זוהי מחלה הקשורה לאלרגיות, כגון קדחת השחת או אסטמה אלרגית. זוהי מחלה הקשורה למערכת חיסונית שהיא ירודה. הסימפטומים של המחלה הם: גירוד של העור שמתגבר תמיד בשעות הלילה, פוגע בשינה וכן העור נפצע, מ שמוביל לדלקות שונות באזורים בעור. מי שסובל ממחלה זו, כבר מגיל צעיר רגיש לעקיצות ואלרגיות ויראליות. רופאי העור, נותנים משחות  או תרופות, אשר תקלנה על התסמינים ניתן למצוא גם גורמים נפשיים כגון מתח או חרדות, מה שמגביר את הסימפטומים למחלה.

הטיפולים המומלצים למחלה

ישנם כאמור טיפולים קונבנציונאליים, אך רבים פונים לרפואה האלטרנטיבית לטיפול במחלת אסטמה של העור, כגון דיקור סיני, צמחי מרפא לשתייה, מה שמסייע להורדת היובש בעור. משחות שלא תכלנה סטרואידים, עשויים להקל בבעיה וכן, שינוי מהותי בתזונה. מומלץ להימנע מלבישת ביגוד שהוא בעל סיבים סינטטיים, או סיבי צמר שעשויים לגרות את העור . יש לשתות הרבה מים, להתקלח עם מים פושרים ולא חמים, מה שירגיע את העור ולא יגרום לו לגירוי.  התסמינים של המחלה  מחריפים בעונות המעבר, כמו בכל סוג של אלרגיה, במיוחד במעבר לעונת החורף ולכן, יש לטפל בהם, בכדי לא לגרום להחרפתם.

מניעה כשיטת טיפול מועדפת באסטמה של העור

המניעה, הינה שיטת טיפול מועדפת . כאשר חולי אסטמה של העור יודעים ממה להיזהר, יוקל להם למניעת תופעות של התקפת המחלה. למשל, מניעה מאוויר קר ויבש, מצבי מתח ולחץ, תכשירים כימיים כגון דבק, דלק שמנים ועוד. יש למרוח הרבה קרם לחות ולהשתמש באופן תדיר בשמני אמבט. מומלץ לא למהר ולהשתמש עם סטרואידים . אמנם הסטרואידים משמשים להקלה מידית, אך הפסקת השימוש בהם, יחזירו באופן חמור את ההתקפות של מחלה זו.  יש להגביל בזמן את השימוש בסטרואידים. מומלץ לשמור על סביבה לא יבשה במיוחד כמו חימום ושימוש במזגן שמייבשים את האוויר. מומלץ בנוסף, לשמן את העור בגוף, עם אמצעים מגוונים ולא בתרופות ככל שניתן.

אם תעקבו אחר הוראות הרופא, אם הקונבנציונאלי או אם האלטרנטיבי, תוגלו להקל על עצמכם במניעת התקפות תכופות והקלה בחיי היום, יום ולאיכות חיים טובה יותר.