תופעות לוואי של טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס - חידוש

 

טיפולי בוטוקס מהווים את אחד מסוגי הטיפולים הפופולאריים ביותר ברחבי העולם בתחום הרפואה האסתטית. מסה אדירה של אנשים פונים מדי שנה למרפאות של מומחים בתחום רפואה אסתטית של הפנים במטרה לשפר את מראה פניהם.

אם אתם מופתעים למצוא את המאמר הזה פה, אז כן – טיפולי בוטוס הם ממש לא נחלתם הבלעדית של בני המין היפה. יותר ויותר גברים כיום בוחרים לעשות טיפולי בוטוקס או בכלל טיפולים אסתטיים בפנים על מנת להרגיש טוב יותר עם עצמם ולהרים את הבטחון העצמי.

חובה מומחה – מזעור תופעות לוואי

כיוון שטיפולי הבוטוקס מתבצעים בפרוצדורה מהירה על ידי מומחים בתחום, כמו למשל ד"ר דיוויד צבר, אנשים רבים טועים לחשוב שגם ההליך עצמו פשוט למדי ואינו טומן בחובו סיכונים כלשהם וכן תופעות לוואי שונות. סברה שגויה מובילה פעמים רבות לביצוע צעדים שגויים, כמו למשל בחירת טיפולי בוטוקס על פי המחיר ולא על פי דרגת המומחיות של הרופא ואי ביצוע בדיקת רקע מקדימה אודות אותו אדם שמציג את עצמו כרופא מומחה.  אלו מובילים לטעויות רבות ולסיכונים מיותרים ולמצב בו אנשים מגלים מאוחר מדי שאותה מומחה שביצע את הזרקת הבוטוקס אינו מקצועי דיו בתחום ושהייתה סיבה למחיר הנמוך (לא רק התחרותיות בשוק) ושלא הוסבר להם אודות תופעות לוואי של טיפולי בוטוקס.

ד"ר צבר כתב מאמר שלם על טיפולי בוטוקס לגברים, אותו מומלץ לקרוא במידה ושקלתם את הנושא בהזדמנות זו או אחרת.

ככל שהמומחה בעל ניסיון רב שנים ומוניטין מוצלח יותר בכל הקשור אל טיפולי רפואה אסתטית של הפנים הוא יהיה מיומן יותר בתהליך ההזרקה שנהוג בטיפולי בוטוקס. חשוב לדעת שהשימוש בחומר טוקסין בוטולינום נעשה במינונים קטנים ומדויקים וככל שהרופא יהיה מומחה יותר בתחום, כך גם מובטח שהתוצאות תהיינה מוצלחות יותר ולא ייגרמו נזקים מיותרים לאותו אזור אליו הוזרק החומר, כלומר רופא מומחה בתחום יבטיח מזעור סיבוכים ופעמים רבות גם תופעות לוואי הקשורות אל מיומנות הזרקת החומר.

תופעות לוואי וסיבוכים – טיפולי בוטוקס

מבט לא טבעי- התוצאה הראשונה שמצביע על כך שטיפול הבוטוקס לא נעשה באופן מקצועי דיו היא מבט קפוא, כלומר מבט ללא מבע. טיפול בוטוקס שלא נעשה בצורה מקצועית דייה יכול להוביל למראה לא טבעי בו הפרצוף אינו מצליח להביע את המימיקה הטבעית שאמורה להיות גם לאחר מחיקת הקמטים על ידי הבוטוקס.

שינויים במימיקה- יכול להיות מצב בו הזרקת החומר גורמת לשריר נוסף בפנים להפסיק לפעול ועל ידי משתנות כל הבעות הפנים. בדרך כלל תופעת לוואי זו או סיבוך זה נגרם על ידי הזרקה שאינה מדויקת דיה, דבר אותו יכולים למנוע על ידי בחירת מומחה בתחום טיפולי בוטוקס, דבר שימזער את הסיכויים לסיבוכים שונים ותופעות לוואי בעקבות ההזרקה.

צניחת העפעף –  פעמים הזרקת בוטוקס יכולה להוביל לצניחה של העפעף העליון של העין. תופעה שבדרך כלל חולפת תוך פרק זמן של ימים עד מספר שבועות.

כמו כן, חשוב לקחת בחשבון שכמו כל חומר זר שמוזרק לגוף יכולה להיגרם פריחה או תופעות לוואי נוספות שבדרך כלל עוברות מעצמן. דבר שאינו קשור אל מומחיות הרופא המטפל.

 

לסיכום, כל אדם שמחליט לעבור טיפולי בוטוקס חייב להיות מודע לכך שיכולים להיות סיבוכים ותופעות לוואי כתוצאה מהזרקת הבוטוקס. בכדי למזער את הסיכויים לסיבוכים ותופעות לוואי חשוב לבחור ברופא בעל ניסיון רב ומוניטין מוצלח בתחום ותמיד יש לדווח על ההיסטוריה הרפואית המלאה לרופא ועל חומרים אליהם אתם רגישים או אלרגיים. בהצלחה!