דגשים חשובים לתפירת בגדי ים

תפירת בגדי ים משתייכת אומנם לתחום התפירה, אך לפני שמתחילים לתפור בגדי ים חשוב לדעת כי ישנם מספר הבדלים בין בגד ים לבגד רגיל שמשליכים רבות על התפירה של בגד הים. בגד ים חייב להיות תפור על פי גזרה מדויקת מכיוון שהוא חייב לעמוד על הגוף בצורה נוחה כדי שיהיה אפשר לשחות אתו. כמו כן, הבד בו משתמשים לצורך תפירת בגדי ים הינו בד נמתח ודי קשה לתפירה. על כן, אם אתם מעוניינים לתפור בגדי ים, עליכם להתמחות בסוג התפירה הזה באופן מיוחד בעזרת קורס עיצוב ותפירת בגדי ים או לחילופין להיות בעלי כשרון תפירה מעולה.

בחירת בד מתאים

אז כמו שאמרנו, אחד ההבדלים בין בגד ים לבגד רגיל הוא סוג הבד. בניגוד לבגדים רגילים בהם אפשר לבחור בין מגוון סוגי בדים, כאן אין את האפשרות הזאת ויש צורך לבחור רק בבד שמתאים לתפירת בגדי ים ומיועד לכך. מדובר בבד דק יחסית, בד נמתח וכזה שנוח ללבוש בעת שהייה במים. אם אתם מעוניינים לתפור בגד ים אך מסתבכים בבחירת בד, תוכלו להתייעץ עם העובדים בחנות הבדים ולבקש מהם עזרה בבחירת בד מתאים או לשאול את המורה לתפירה לגבי בד מומלץ לתפירת בגד ים.

גימורים מושלמים כדי שלא ייפרם במים

דבר נוסף וחשוב מאוד שיש לשים לב אליו בעת תפירת בגדי ים הוא עניין הגימורים. בשל העובדה שמדובר בבגד שמיועד לשימוש במים, הוא עלול להיפרם במהירות רבה יותר לעומת בגדים אחרים ולכן חשוב מאוד לוודא שלא מבצבצים חוטים או שאריות מהתפירה. כמו כן, יש לעבור עם מכונת אוברלוק על הבד בעת גזירתו וכך למנוע ממנו להיפרם הן במהלך התפירה והן לאחר מכן, בעת השימוש במים.

>אולי יעניין אתכם גם קורס תפירת טקסטיל