איך חוזרים לכושר אחרי תקופת בידוד?

לאחר שנתיים בהן וירוס הקורונה שיבש את חיי השגרה שלנו וכפה על כולנו תקופות של בידוד, הגיע הזמן לחזור לשגרת האימונים. רבים מבין אלו שהקפידו לפני תקופת הקורונה על לוח אימוני כושר קבוע קבועה מצאו את עצמם מנהלים אורח חיים הרבה פחות בריא עם דגש על מחסור בפעילות גופנית. בהעדר אפשרות להגיע אל חדר הכושר באופן שוטף הגוף נחלש ויש לבנות כעת תכנית אימונים חדשה. בין אם אתם מחלימים מקורונה ובין אם לא חליתם כלל, החזרה לכושר צריכה להיות הדרגתית ומפוקחת. 

אימוני כושר בבית

הגבלת האפשרות להגיע אל חדרי כושר אינה מחייבת אתכם בהימנעות מאימוני כושר. אפשר וכדאי להתאמן בבית באופן עצמאי או באמצעות אימונים שמועברים אונליין עם אביזרים שניתן למצוא בכל חנות ציוד ספורט וכושר. בבית אפשר לבצע תרגילים כנגד משקל הגוף, אימון עם אביזרי כושר זמינים וקלים, יוגה, פילאטיס ואגם אימונים אירוביים. אם אתם נמצאים כעת בבית ואין באפשרותכם להגיע אל חדר כושר, מאמן כושר מקצועי יידע לבנות בעבורכם תכנית אימון מתאימה. 

חזרה הדרגתית לאימונים

תרגילי כושר לאחר תקופת בידוד בה לא בוצעה פעילות גופנית יש לבצע באופן הדרגתי. גם אם יש לכם הרבה מוטיבציה לחזור להתאמן, להתחזק ולחטב את הגוף, עליכם להתאפק ולא לגרום לעצמכם נזק בגלל מאמץ יתר. אל תשכחו לשים לב גם להרגלי התזונה ולספק לגוף כמות גדולה של חלבונים ופחמימות מלאות לאחר כל אימון.

אימון כושר לאחר החלמה מקורונה

מחלת הקורונה מלווה בתסמינים של חולשה, כאבי שרירים וקשיי נשימה. עליכם להקשיב לגוף שלכם, להתייעץ עם מאמן כושר ולהתמקד בשלב ראשון בתרגילים פשוטים, לא ישר לרוץ לעבר מתח מקבילים. כך למשל, כדאי להתחיל את שגרת האימונים לאחר ההחלמה עם תרגילי לחיצת רגליים כנגד מכשיר על פני תרגילי סקוואט. לאחר מספר אימונים השרירים יתחזקו ואתם תוכלו לחזור לבצע תרגילים מורכבים עם משקל כבד.