קריאת הורוסקופ: האם זה נחוץ בשבילך?

הורוסקופ

רבים מקרב הציבור הרחב נוהגים לקרוא מדי יום את ההורוסקופ שלהם בעיתונות היומית אך מעטים נותנים את הדעת לכך שההורוסקופ היומי המודפס בימינו בכל עיתון המכבד את עצמו הוא תוצאה של תהליך ארוך ביותר שהחל אי שם במסופוטמיה באלף השלישי לפני הספירה. בימים ההם טרם הומצא מן הסתם המושג אסטרולוגיה יומית, אבל כבר אז נהוג היה לעשות שימוש במערכי הכוכבים בשביל לנבא את העתיד.

מה בדיוק ניתן ללמוד מקריאה יומיומית של ההורוסקופ?

באופן עקרוני חשוב לציין כי ההורוסקופ היומי הוא תמצית מזוקקת של סך כול המידע הרלוונטי לבני המזלות השונים. לא מדובר על תחזית מדויקת או ספציפית כי אם על הלך רוח כללי. במידה ואתם מעוניינים לקבל מידע ספציפי יותר, יש לגשת לאיש או אשת מקצוע העוסקים באסטרולוגיה על מנת לבנות מפה אסטרולוגית אישית בהתאם לתאריך הלידה, שעת הלידה ומקום הלידה.

עם זאת, גם אותה תמצית מזוקקת יכולה להשפיע במידה רבה על הבחירות שתבצעו במהלך היום ועל הדרך שבה תכינו את עצמכם לאירועים מסוימים. כך למשל במידה ויהיה כתוב בהורוסקופ היומי שלכם כי אתם צפויים לפגוש אדם מיוחד, חיש מהר תוכלו לפתוח את האנטנות שלכם ולהכין את עצמכם לפגישה המרגשת ובאופן דומה אם בהורוסקופ היומי יהיה כתוב כי מומלץ להימנע מהוצאות כספיות, יהיה באפשרותכם להיזהר מבזבוזים באותו היום.

מה עומד מאחורי ההורוסקופ?

ישנם אנשים שנוטים לזלזל בהורוסקופ היומי ולהאמין שמדובר בהמצאות שרירותיות ונטולות כל ערך. עם זאת, ההפך הוא הנכון. מעבר לכך שהאסטרולוגיה היא תחום עתיק יומין, ששורשיו עתיקים יותר משורשי המדע, הרי שיש להבין כי מאחורי כל שורה ושורה הכתובה בהורוסקופ היומי מסתתרים חישובים מורכבים, מפות כוכבים מפורטות וידע עצום ונרחב.

המפה האסטרולוגית ממנה נגזרות השורות בהורוסקופ היומי לוקחת בחשבון את המיקום של הכוכבים בבתים ובמזלות השונים ואת הזוויות המדויקות הנוצרות בין הכוכבים לפי סדר החשיבות שלהם. האינטראקציות שמנהלים הכוכבים בינם לבין עצמם ובינם לבין רכיבי השמיים השונים כמו למשל הירח והשמש מתורגמות לכדי הזדמנויות, אירועים, מצבי רוח, סכנות ועוד.

עד כמה אפשר לקחת את זה ברצינות?

בדיוק כמו בכל הקשור לתזונה, גם בכל הקשור לאסטרולוגיה, יש לצרוך את המידע במידה. במידה ותקראו כי עליכם להיזהר מנטילת סיכונים, אל לכם להישאר בבית ולפחד מהאוויר הפתוח ואם תקראו למשל שאתם צפויים להכיר אדם שתאהבו במיוחד, אל לכם להכין כבר את נאום החתונה. עם זאת, המידע שמופיע בהורוסקופ היומי בהחלט יכול לסייע לכם לקבל החלטות מושכלות יותר, להתחבר לרגשות שלכם ולנהל את יומכם עם טיפה של מידע מקדים וזה בלבד כבר יתרון גדול יחסית לאלו שלא טורחים לקרוא את ההורוסקופ שלהם…