ניקוב חורים באוזניים – מאיפה נולד הרעיון

ניקוב חורים באוזניים

עניין קישוט הגוף הינו דבר תרבותי בעיקר. ניתן לראות בתרבויות שונות ברחבי העולם, וגם בתקופות מוקדמות בהיסטוריה, כיצד נשים רבות טורחות על קישוט גופן באמצעים חיצוניים כמו צמידים שמונחים על הידיים, שרשראות בעיצובים שונים שתפקידם לסמל מעמד כזה או אחר וגם ענידת נזמים ותכשיטים שונים המקשטים חלקים שונים בפנים כמו אף, פה, לשון ועוד.

ניקוב חורים באוזניים הפך להיות פופולרי החל משנות השבעים במקומות שונים בעולם, כך שלאחר ענידת עגילים לצורך שיוך למעמד או תרבות מסוימת, מאז ועד היום העגילים משמשים כפריט אופנתי לכל דבר. ניתן לראות גם גברים רבים הבוחרים להתקשט עם עגילים באוזניים.

כיצד מתבצע ניקוב חורים באוזניים

מאז שהטרנד של עגילים לאוזן נכנס לאופנה, לרוב הנשים והגברים שהיו מעוניינים בעגילים היו צריכים ללכת למכון ניקוב מורשה כדי שיבצעו להם חור באוזן בצורה מבוקרת ואיכותית. ניקוב האוזן נעשה באמצעות מכשיר לניקוב חורים מיוחד הנקרא אקדח עגילים.

אקדח זה בעל מנגנון מיוחד כמו קליפס הפועל על קפיץ, כך שבצד אחד יש מעין סיכה חדה וסגירה שלו על תנוך האוזן יוצרת חור באוזן לצורך ענידת העגיל. משום שמדובר על מכשיר הפועל על מנגנון היוצר לחוץ, כך שהניקוב של האוזן יתבצע בצורה טובה, לרוב האנשים אותה פעולת ניקוב מהווה כאב או חסר נוחות, כך שישנם אנשים שנרתעים מכאב ומעדיפים לא לחורר את האוזן כדי לא לסבול מכאבים מיותרים.

ניקוב חורים באוזניים ללא כאב

כיום קיים פטנט מיוחד של ניקוב חורים באוזניים, שאינו מצריך שימוש באותו אקדח עגילים מרתיע. מדובר על עגיל מיוחד המגיע בערכה סטרילית, שהעגיל עצמו משמש לניקוב וגם לענידה על גבי האוזן. עגיל הניקוב מגיע עם סיכה דקה וארוכה, דבר המסייע בניקוב האוזן בצורה מהירה וחלקה, והמוט הדק מעניק ניקוב של האוזן ללא כאב מיותר.

מכיוון שמדובר בעגילי ניקוב בטיחותיים ולא כואבים, ניתן לבצע ניקוב של האוזניים גם לתינוקות קטנים. כך הם יוכלו ליהנות מהעגיל הראשון בחייהם, ולהמשיך לענוד עגילים מיוחדים ויפים בגיל צעיר.