ניתוחים פלסטיים – איפה כדאי לעשות?

ניתוחים פלסטיים

כשאנחנו פותחים עיתון או אתר אינטרנט, אנחנו יכולים לראות מגוון רחב של פרסומות על רופאים פלסטיים, מנתחים, מרפאות וניתוחים. זה אך טבעי מאחר ומדובר באחד מהשווקים הכי תחרותיים שיש ובוודאי הכי ריווחים שיש, במיוחד בשני העשורים האחרונים.

הפרסום הנ"ל וכן מקורות אחרים שמספקים לנו מידע על ניתוחים פלסטיים כמו הגדלת חזה, ניתוחי אף, מילוי קמטים וטיפולי המסת שומן מעלים אצלנו את השאלה, היכן מומלץ לנו לעשות ניתוח פלסטי, היכן נכון מבחינתנו לעשות את הניתוח, האם אנחנו צריכים לעשות אותו במרפאה כזו או אחרת, האם לחפש מקום פרטי או מקום ציבורי, האם לבחון אופציה דרך קופת חולים או דרך חברת ביטוח.

מיותר לומר שיש גורמים שונים שיכולים להשפיע על תהליך הבחירה מבחינתנו, ואנחנו נסתכל על כך מכמה היבטים. לפני כן חשוב לומר, סביר להניח שאנחנו נפנה על חברת ביטוח או קופת חולים בשביל לברר עלויות והשתתפות, לאחר מכן נחליט בצורה מעשית איפה אנחנו נרצה לעשות את הניתוח על פי הפרמטרים שאנחנו נציג כאן.

הפרמטר הראשון הוא כמובן איכות המקום. אנחנו נרצה לערוך את הניתוח במקום שזוכה להצלחה בניתוחים, מקום שזוכה לפופולאריות, מקום שמעניק למטופל ולמלווים שלו, את הטיפול והיחס הטוב ביותר.

הפרמטר השני שמושפע מהראשון ולא פחות חשוב ממנו, זה צוות המקום. אנחנו נרצה לעבור ניתוח אך ורק במקום שיש בו צוות שאפשר לסמוך עליו. אנחנו לא נרצה לעבור את הניתוח במקום בו אנחנו לא יכולים לסמוך על הצוות שלנו, כי אז אנחנו נרגיש חסרי ביטחון ונגיע אל הניתוח בתחושה לא טובה.

הפרמטר השלישי הוא העלויות. זה הפרמטר השלישי בלבד, מאחר ויש אנשים רבים שסבורים, ששאלת העלויות מתגמדת ביחס לשאלת התנאים. מאחר ומדובר בעניין שנתפס אצלנו כרפואי, אין הצדקה לחסוך בכסף. לכן מוטב להשקיע ולהצליח ולא לחסוך בעלויות ולצאת בתחושה לא טובה.

לפני סיום חשוב לומר שיש עוד שאלות שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו, למשל, היכן המקום, איזה סט טיפולים הוא כולל, אילו אמצעים יש במקום, כמה זמן הוא פתוח ועוד. באופן טבעי מקום שכזה צריך להיות מותאם לביצוע ניתוחים פלסטיים מסוגים שונים.