בשמים ונשים

בשמים ונשים

בושם הוא חיוני אדם ובכלל שמירה על אסתטיקה, ניקיון וריח טוב הינה חיונית גם כדי שאותו אדם ירגיש בנוח בסביבתו וביטחון בעצמו וגם כדי שהסביבה תרגיש נינוחה בסביבת אותו אדם. בשמים ונשים הולכים יחד משחר ההיסטוריה אולם בעבר אלה לא היו מסודרים בתוך בקבוקוני זכוכית יפים. כאשר אישה הולכת לקנות בושם לאשה כיום היא בוחנת היטב את הריחות, העיצוב, הכמות וכמובן איך זה גורם לה להרגיש. 

גודל, עיצוב ומותג:

אז איך נשים בוחרות את הבשמים שלהן? נתחיל דווקא מכמה נושאים פשוטים כמו גודל הבקבוק למשל. יש בקבוקונים של 50 מ"ל, של 100 מ"ל ו-200 מ"ל בדרך כלל. לצד אלה יש גם גדלים מיוחדים ומשתנים בהתאם לסוג הבושם וכיצד המותג רוצה לשווק את עצמו. עיצוב הבקבוק יכול להלהיב את האישה וכל עוד מדובר בעיצוב חמוד או סטנדרטי זה יהיה פרמטר שולי. עיצוב מביך או כזה שהאישה לא מחפשת על מדף הבשמים שלה מטעמי נוחות או סיבה אחרת תספיק לה כדי לסמן עליו איקס. לבסוף יש נשים הרוכשות בשמים לפי מותגים שונים ומובילים כדי להיות טרנדית ומעודכנת חברתית. 

איזה טיפוס את?

הפרמטר הכי חשוב לבחירת הבושם של האישה זה האופי שלה, מהי מרגישה ומה היא רוצה לשדר. אישה אקטיבית יותר ביום יום שלה למשל, כזו שמתאמנת, זזה ופעילה כל היום, תעדיף לרוב ריחות קלילים יותר כמו ריחות הדרים למשל. טיפוס אלגנטי יותר, כזו שמאופרת היטב ולא יורדת מהעקבים עשויה לבחור בבושם חזק שיבלוט מאוד בסביבה וריכוז האלכוהול בו הוא גבוה יותר. טיפוס סקסי ומלא חיים תעדיף בדרך כלל בשמים מתוקים, ניחוח של תפוחים, של פרחים כמו ורדים למשל. 

לצד כל אלה כדאי להתחשב גם בנושא העור. יש נשים עם עור רגיש יותר לחומרי גלם מסוימים או אף הרגיש לריח מסוים ולכן כדאי להימנע משימוש בבשמים כאלה.

 

אולי יעניין אותך גם: ארנקים לנשים.