מה צריך לדעת על שיקום הפה

טיפול לשיקום הפה

טיפולי שיקום הפה הינם טיפולים דנטליים בתחום רפואת השיניים, שמטרתם היא שיקום של חלל הפה כך שהוא יהיה גם יעיל וגם אסתטי. לשיניים בפה תפקיד חשוב מאין כמוהו – הן אחריות על פעולת הלעיסה והדיבור, וכן הן גם תורמות רבות למראה האסתטי של כל הפנים. כאשר הפה סובל מבעיות שיניים, הפונקציונליות שלהן נאבדת וכן גם המראה האסתטי שלהן.

לשם כך קיימים טיפולי שיקום הפה שנועדו לתקן את הפגמים הדנטליים הקיימים בפה, החל מטיפולים סטנדרטים ונפוצים של עששת וסתימות, ועד טיפולי שיניים מורכבים יותר הכוללים תהליכי שיקום פה כירורגיים.

טיפולי השתלות שיניים

השתלות שיניים בחיפה מבוצעות במטופלים הסובלים מחוסר של שיניים בפה, או מפגיעה מורכבת בשיניים המחייבת החלפת בסיס השן בשתל מלאכותי. טיפולים אלו נחשבים לאחד מטיפולי שיקום הפה, כיוון שמטרתם היא להחזיר את התפקוד התקין של השיניים לפה של המטופל, וכן להשלים את השיניים החסרות / פגומות בשיניים מלאכותיות שישפרו את המראה החיצוני האסתטי.

שיקום פה אסתטי

בנוסף לטיפולים פונקציונליים, טיפולים בתחום שיקום הפה יכולים להיעשות גם למטרות אסתטיות בלבד. כך שגם כאשר מטופלים אינם סובלים מבעיה בתפקוד השיניים, לסת וכל חלל פה, אך מעוניינים לשפר את המראה האסתטי של אזור הפה – הם יוכלו להיעזר בטיפולי שיקום פה אסתטיים כמו הלבנת שיניים בטכניקות שונות, ולקבלת חיוך יפה וזוהר יותר.

שיקום הפה ואורתודונטיה

טיפול לשיקום הפה כולל במסגרתו גם טיפולים דנטליים במנח של השיניים, חניכיים והלסת. כך כאשר מבנה השיניים של המטופלים שונה ובולט יותר, ניתן לטפל בבעיה כזו באמצעות טיפולי אורתודונטיה כמו יישור שיניים בשיטות שונות ומגוונות.

בין אם מדובר על טיפולי שיקום הפה קלים או מורכבים יותר, חשוב לבצע אותם רק אצל רופא שיניים מומחה בתחום.