5 רעיונות למוזיקה שניתן להשמיע בזמן טיפול קוסמסטי

מוזיקה בזמן טיפול קוסמסטי

טיפול קוסמטי הוא טיפול עם מימד מאוד אינטימי, בין המטופלת למטפלת. במהלך הטיפול, הרבה פעמים הן מנהלות שיחות אישיות, מספרות זו לזו דברים שונים ואינטימיים. ברקע הרבה פעמים מתנגנת מוזיקה שמלווה את הטיפול. השאלה היא, איזו מוזיקה יכולה להתאים.

איך הופכים את הטיפול להרבה יותר מעניין וייחודי?

במקרים רבים בהם אנחנו הולכים למטפל או מטפלת בשביל לקבל טיפול מסוים, בין אם זה טיפול נפשי, טיפול פיזי, טיפול יופי או כל טיפול אחר, נהוג לשים מוזיקה ברקע. אפשר להשמיע מוזיקה מהרדיו, אפשר להשמיע מוזיקה מאתרי אינטרנט שונים, אפשר להשמיע מוזיקה משרתי סטרימר ועוד. בכל מקום נהנה ממוזיקה דרך כלי אחר.

בצורה כזו אנחנו יכולים ליהנות מצלילים מרגיעים ושלווים שהופכים את הטיפול להרבה יותר מרגיע, אנחנו יכולים לשמוע קול מוכר, צלילים שאנחנו אוהבים, זה יכול לגרום לנו לשכוח את עוצמת הטיפול, זה מספק לנו משהו להזדהות איתו, משהו שאנחנו מכירים והוא קרוב אלינו.

5 סוגי מוזיקה שאפשר להשמיע במהלך טיפול קוסמטי

מן הסתם לא כל סוג מוזיקה יכול להתאים לכל טיפול וכאמור, גם במסגרת טיפולים קוסמטיים אנחנו יכולים ליהנות מסוגי מוזיקה שונים.

צ'יל אאוט

מוזיקה מרגיעה ושלווה, מוזיקה שמכניסה אותנו ל"מוד" רגוע. דומה למוזיקה שאנחנו יכולים לשמוע במסגרת טיפולי עיסויים וטיפולים אחרים דומים. היא תמיד יכולה להיות נעימה ושלווה.

דאנס

אומנם לא מדובר במסיבה, אך אין סיבה שאנחנו לא נוכל ליהנות ממוזיקה שמחה וחגיגית. מה עוד שיש מקרים בהם טיפולי קוסמטיקה יכולים להיות בהחלט סוג של מסיבה.

מוזיקה ישראלית

הכי קרוב לבית, המוזיקה שאנחנו מכירים, שומעים מדי יום, בין אם מדובר בשירים חדשים או שירים ישנים. תמיד אנחנו יכולים למצוא כאן שירים שיתאימו לטיפול ולנו.

ג'אז

מי שמחפש מוזיקה קצת אינטימית, קצת יותר שקטה ושלווה, יכול למצוא אותה דרך סגנונות ג'אז שונים.

מוזיקה אתנית

אפשר פשוט להציע מוזיקה ממדינות שונות, דברים שלא מקובל לשמוע, דברים שלא כל אחד שומע בבית, בין אם זה שמח ובין אם קצת פחות.