היתרונות של עדשות מולטיפוקל

בעיות ראייה

אנשים רבים זקוקים למשקפיים, חלקם בשל ליקוי בראיה מרחוק, וחלקם בשל ליקוי בראיה דווקא מקרוב.

אלא שישנם רבים שסובלים משני ליקויי הראייה ונדרשים לשני זוגות משקפיים, מה שהופך את השימוש במשקפיים למסורבל יותר וגם מחייב את האדם לשאת עמו תמיד את שני הזוגות לכל מקום, כדי שיוכל להרכיב זוג משקפיים אחד במהלך הנהיגה, לדוגמה, ולהחליפו בזוג משקפיים אחר לצורך קריאה. אחד הפתרונות האידאליים לאי הנוחות הזה הוא הפתרון של עדשות מולטיפוקל, שמורכבות ממספר מוקדי ראיה – החלק העליון של העדשה מסייע לראיה מרחוק, החלק האמצעי לטווח ראיה בינוני, ואילו החלק התחתון לטווח הקצר.

מהם היתרונות של עדשת מולטיפוקל?

ברמה הבסיסית ביותר, עדשות מולטיפוקל הן נוחות יותר לשימוש, משום שהן חוסכות את הצורך בשני זוגות משקפיים, את נשיאתם של שני הזוגות לכל מקום ואת ההחלפה ביניהם, לעיתים תוך עשיית אותה הפעולה. ועוד לא דיברנו על השכחנים שביננו, שעשויים להשאיר זוג משקפיים אחד בבית ולמצוא עצמם בעבודה ללא משקפיים שיסייעו בקריאת מסמכים, לצורך העניין. יתרון משמעותי נוסף של העדשות הוא יתרון בריאותי, הנובע מכך שהיעדר צורך בהחלפת משקפיים מפחית את המאמץ הנדרש מהעיניים, מה שמסייע גם בהפחתת העייפות המורגשת במהלך היום. כמובן, שבטרם אתם יוצאים לרכוש משקפיים עם עדשות מולטיפוקל מומלץ לפנות לאופטומטריסט שיתאים את העדשות לצרכים האישיים שלכם ויוודא שתרכשו עדשות איכותיות ונוחות. בקישור הזה תמצאו מידע נוסף על כך.

 

קחו לעצמכם זמן הסתגלות

חשוב מאוד לזכור שעם המעבר לעדשות מולטיפוקל, יש סיכוי לא קטן שתצטרכו להתמודד עם תקופת הסתגלות קצרה, שבמהלכה תרגישו מעט חוסר נוחות. כמובן שעדשה איכותית יותר תקצר את זמן ההסתגלות שיידרש, אבל באופן כללי היו מוכנים לקח שעשויות להידרש מספר שעות (במקרה הטוב) עד כמה ימים (במקרה הפחות טוב) עד שתתרגלו לשינוי. ההסתגלות בהחלט משתלמת, משום שכאמור – ישנם יתרונות משמעותיים לעדשות מולטיפוקל, הן בצמצום מספר המשקפיים לזוג אחד בלבד, והן ברמת העומס על העיניים. נכון, גם לעדשה הזו יש חיסרון, והוא טמון בכך ששדה הראייה עשוי להצטמצם מעט כך שנצטרך להזיז מעט את הראש הצידה כדי להבחין בעצמים שנמצאים בשולי שדה הראייה, אבל השאלה החשובה היא מה גובר על מה, החיסרון או היתרונות? אם אתם רוצים להשתמש בזוג משקפיים אחד ולהימנע מהצורך להחליף (או לאבד) את המשקפיים שלכם, כדאי להתייעץ עם אופטומטריסט ולבחון האם המעבר לעדשות מולטיפוקל מומלץ ומתאים לכם באופן אישי.