משקפי שמש לגברים – הרבה יותר מזוג משקפיים

משקפי שמש לגברים

במהלך השנים אנחנו יכולים לראות כיצד התחום של משקפי שמש בכלל ואלה אשר מיועדים לגברים בפרט, הלך והשתנה, התרחב והפך להיות משוק אשר מתעסק במוצר שיש לו מטרות שימושיות, לשוק שעוסק בעצם במוצר אופנה לכל דבר.

מאז ומתמיד, משקפי שמש היו הרבה יותר מפריט שנועד אך ורק לשמור על העיניים שלנו מפני השמש, להעניק להן הגנה בעת שהיינו בשטח פתוח, בין אם זה בנהיגה, הליכה או בכל פעולה אחרת שביצענו. אך נדמה שעם הזמן ובפרט בשנים האחרונות, מוצרים בדמות משקפי שמש הפכו להיות פריט אופנתי חובה, הן אצל נשים, וכאמור גם אצל גברים.

לראיה, אנחנו יכולים למצוא משקפי שמש לגברים אשר מעוצבות ומיוצרות על ידי חברות אופנה מובילות, חברות אשר בדרך כלל עסקו בתחומים של לבוש, החלו עם הזמן גם להיכנס לשוק זה. יתרה מזו, אנחנו יכולים לראות היום סגנונות שונים של עיצובים אשר כל אחד מהם יכול להתאים למבנה פנים שונה ולייצר סטטוס אופנתי שונה.

בעבר למשל, היינו יכולים למצוא משקפי שמש לגברים אשר כונו "משקפי טייסים" משקפיים עגולות מרשימות, כיום אנחנו עדים לפריחתן של משקפי שמש ספורטיביות, כאלה אשר מיועדות לגברים שרצים או רוכבים על אופניים. משקפיים אשר מסתירות את כל העיניים ואמורות למנוע מזיעה לזלוג מן המצח.

דוגמא נוספת לכך שמשקפי שמש לגברים הפכו להיות פריט אופנתי היא, שהיום יש התייחסות לא רק לעניין של מבנה העדשה והעיצוב שלה אלא גם למבנה וצבע הידיות. לא עוד ידיות בצבע שחור, אפור, חום או זהב. אנחנו יכולים למצוא ידיות בשלל צבעים, אשר הופכות את המשקפיים לצעירות ורעננות יותר במראה שלהן. למשל, ידיות אדומות, כחולות, כתומות, צהובות ועוד.

נקודה נוספת שקשורה לעיצוב המשקפיים היא סוג העדשה, היום אנחנו יכולים למצוא הן עדשות חשוכות והן עדשות מראה, כאלה שכל מי שמביט בנו, לא יכול לראות את העיניים שלנו אלא רואה השתקפות שלו בעדשה.

כיצד בוחרים משקפי שמש לגברים

מלבד העניין האופנתי של משקפי שמש לגברים שהוא חשוב כשלעצמו ויש לדעת כיצד לבחור אותן בצורה נכונה ומושכלת, הרי שיש לבחור משקפי שמש גם על פי פרמטרים אחרים, מן הסתם. הכוונה היא לפרמטרים שמתייחסים יותר לאופי השימוש בהן.

למשל, אנחנו צריכים לבחון את עדשות המשקפיים בחוץ, כלומר מול השמש ולא בחנות. לא משנה מה סוג התאורה במקום, מאחר ואנחנו אמורים להשתמש במשקפיים בחוץ ולא בחללים סגורים, יהיה נכון שנבחן אותן מול השמש.

כמו שאמרנו, אם אנחנו מעוניינים להשתמש במשקפיים כשאנחנו עושים ספורט, חשוב לוודא שהעדשות הן מפלסטיק קשיח ולא מזכוכית, כך אם חס וחלילה אנחנו ניפול, אז העדשה לא תפגע לנו בעין, וכן חשוב מאוד לוודא שהעדשות חסומות לגמרי וזיעה לא יכול להיכנס פנימה. באופן כללי העדשות אמורות להיות על כל העין מבלי שיהיה מרווח דרכו קרני שמש יכולות לחדור פנימה.