איך להוריד אחוזי שומן בלי לרדת במשקל

איך להוריד אחוזי שומן

התשוקה הגדולה ביותר לש אנשים היא להפחית אחוזי שומן מבלי שיצטרכו לעשות את השינוי הגדול בתזונה שלהם. הרי דיאטה היא לא ממש הדרך האהובה על אנשים, אחרת דיאטות הרזיה היו להיט בכל העולם ולא הייתה בעיה. יש להבין כי לפעמים הבעיה היא הורדת אחוזי שומן מבלי שצריך להפחית במשקל בצורה משמעותית משום שהבעיה היא לא משקל עודף גדול מאוד. יש אנשים שפוצחים בדיאטות דלות פחמימות כדי להגביר את שריפת השומן אבל מתקשים להתמודד עם השינויים התנודתיים במצב הרוח בגלל הירידה הדרסטית באנרגטיות עד שמתחילים להרגיש את מצב הרוח חוזר לשגרה. מומלץ אם כך להרבות בפעילות גופנית שתשחרר את החומרים המרגיעים במוח במקום ההתמכרות לסוכר ולפחמימות כדי לחזור למסלול שגרתי מהר ככל האפשר.

למה להוריד אחוזי שומן?

השומן מספק אנרגיה ולכן חיוני להפחית שומן במידה מבלי לפגוע בשומן שנחוץ לנו לשמירה על האיברים הפנימיים והפעילות התקינה של המוח, לדוגמה. הוא נמצא גם בלב, במוח העצמות, בכליות ובמעיים ובעיקר במערכת העצבים שיש בהם המון שומן ששומר על פעילות תקינה שלהם. השומן שאנחנו מורידים הוא שומן עודף שאינו טוב לנו והוא נמצא גם במאגרים של רקמות שומן שמספקות אנרגיה. חלקן בחלל הבטן, כשחלק ממנו חיוני כדי לשמור על האיברים בבטן מפני מכות חיצוניות. זו גם הסיבה שכל הורדת אחוזי שומן חייבת להימדד ולהיות מפוקחת על ידי רופא כדי לוודא שאינכם פוגעים בשומן החיוני לנו. כשאנו שואלים איך להוריד אחוזי שומן הכוונה לשומן תת עורי שמצטבר מתחת לעור ואותו יש לפרק מבלי לפרק שרירים ואיברים אחרים.

איך מורידים אחוזי שומן בצורה נכונה?

העיקרון פשוט – אימונים שמגדילים את מאסת השריר שממשיכה לשרוף שומן במנוחה ולא רק בפעולה, ויחס נכון יותר בין חלבונים, שומן ופחמימות באכילה. חובה להגדיל את מאסת השריר משום שכל שינוי דיאטטי גורם לאיבוד רקמות שריר גם כאשר מכוונים לירידה ברקמות שומן תת עורי, מה שעלו לפגוע אף בשריר הלב ושרירים חיוניים אחרים. מבחינת דיאטה יש להפחית מעט מאוד את הקלוריות ולדאוג לאכול יורת חלבון, כך שלא תרזו בצורה דרסטית אבל במקביל להעלות את מאסת השריר ולשמר אותה.