ברזים למטבח – מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים?

עד שאנחנו לא צריכים פריט או שירות מסוים אנחנו לא נותנים את הדעת עליו. כך למשל, כמה פעמים יצא לכם לחשוב על הברזים במטבח שלכם? 

אלא אם כן אתם מעצבים את הדירה שלכם או עוסקים בתחום, סביר להניח שלא השקעתם בכך הרבה מחשבה, אולם מסתבר, שגם עניין פעוט כזה הוא מלאכת מחשבת שדורשת תשומת לב רבה – אז מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים ברזים למטבח!

עיצוב

העיצוב תופס מקום רב בכל אלמנט שאנו רוצים להכניס הביתה, כך גם ברזים למטבח הפכו מפריט פונקציונלי ופרקטי לפריט שניתן לשלב אותו באופן הרמוני במרחב באמצעות עיצוב ייחודי. 

בדקו שאתם אוהבים את העיצוב והצבע ושהוא אכן משתלב עם הבחירה שלכם במטבח.

מיקום

חלק מהברזים מגיעים כיחידה אחת בתוך ועם הכיור אך חלקם מותקנים על הקיר, לכן יש חשיבות גדולה לוודא שהמיקום של הברז נושק למרכז הכיור, לא קרוב מייד לקיר כי אז פוטנציאל הרטיבות יהיה גדול מדיי, לא קרוב מדיי לשפת הכיור כי אז המים יטפטפו אל מחוץ לכיור ובשני המקרים יהיה מאוד לא נוח להשתמש בכיור.

סוג

כמעט ולא נמכרים היום ברזים עם שתי ידיות, אולם אם רטרו הוא הקו העיצובי שלכם בבית אז לכו על זה. מרבית הברזים הם ברז ידית אחת מתכווננת וברז נשלף. קיים גם ברז טאצ' ללא מגע שבשנים האחרונות נכנס לשוק. סוג הברז הוא עניין של העדפה אישית.

איכות ואחריות

דבר חשוב נוסף בבחירת ברזים למטבח הוא רכישה מחברה מוכרת המספקת אחריות לאורך זמן. רוב החברות מספקות ברזי כרום או ניקל, כאשר הניקל עמיד יותר לשחיקה ושריטות ולכן מחירו יקר יותר.