מה זה קרטוקונוס ואיך מתמודדים עם המחלה

קרטוקונוס הוא מצב שבו הקרנית, הכיסוי המגן הצלול של העין, מתעבה. מצב זה יכול להיגרם מסיבות שונות כמו סוכרת וגנטיקה. קרטוקונוס היא מחלה של הקרנית הגורמת לעיוורון. זוהי הפרעת עיניים מתקדמת המשפיעה על הראייה המרכזית וההיקפית. למדו כיצד מתבצע איבחון קרטוקונוס.

קרטוקונוס היא מחלת קרנית שכיחה הגורמת לכתמים לבנים על פני הקרנית. הטיפול כולל ניתוח, טיפול בלייזר או שילוב כלשהו של שיטות אלו. קרטוקונוס הוא הפרעה קבועה בקרנית שעלולה להיגרם על ידי גורמים גנטיים וסביבתיים. זוהי מחלת עיניים מתקדמת הפוגעת בקרנית, שהיא השכבה השקופה בקדמת העין.

קרטוקונוס הוא מצב הפוגע בקרנית העין. זה ידוע גם בשם ניוון הקרנית. זוהי מחלה תורשתית שבה תאי הקרנית נפגעים ואינם מתפקדים כרגיל. המחלה עלולה להיגרם גם מגורמים אחרים כמו הזדקנות, סוכרת או מצבים רפואיים אחרים.

קרטוקונוס היא הפרעה בקרנית. זה מאופיין בעקמומיות לא תקינה של הקרנית ולחץ תוך עיני חמור. זה יכול להשפיע על שתי העיניים וזה יכול להיות דו צדדי. לפעמים קרטוקונוס אינו נראה לעין אך החולה צריך להרכיב משקפיים.

קרטוקונוס והטיפול בו

קרטוקונוס הוא מצב בו הקרנית (השכבה החיצונית של העין) הופכת דקה ואטומה. הקרנית היא החלק השקוף והצלול של העין שבו האור חודר והיכן נוצרת ראייה. ניתן לראות את קרטוקונוס כשכבה דקה ואטומה המכסה אזור בעין הנקרא לימבוס (האזור שמסביב לאישון). קרטוקונוס יכול להיות מולד או נרכש. קרטוקונוס נרכש נגרם בדרך כלל מטראומה לעין כמו פגיעה בה במהלך לידה או ניתוח מסיבות אחרות כמו גלאוקומה.

אנחנו הולכים לדון בנושא של טיפול בקרטוקונוס. קרטוקונוס היא הפרעה מולדת הפוגעת בכ-1 מכל 10,000 לידות והיא גנטית וסביבתית כאחד. זה ידוע גם בשם ניוון הקרנית או אקטזיה של הקרנית. ניתן לטפל במצב בניתוח או בלייזר.