מהי החלקת שיער יפנית?

המרחק בין יפן לישראל הוא כמעט 10,000 ק"מ, וגם התרבות של ארץ השמש העולה שונה מהותית מזו שלנו, ובכל זאת יש כמה דברים שאימצנו מהיפנים – ואחד מהם הוא ההחלקה היפנית, השיטה הטובה ביותר להפוך שיער סורר לשיער צייתן ומרשים במיוחד.

מהפכה בתחום ההחלקה

החלקה יפנית היא למעשה לא פחות ממהפכה, לפחות בכל הקשור להחלקת תלתלים. אם עד לפני שהחברה היפנית יוקו הביאה לעולם את הבשורה החדשה מי שרצתה להחליק שיער יכלה לבחור בין תסרוקת אבו-עגילה שרק לעתים רחוקות הניבה את התוצאה המיוחלת לבין שימוש בחומרים כימיים מזיקים שגרמו לשערות להתייבש, להתפצל, לדהות ואפילו לנשור, הרי שכיום כל אחת – כולל בעלות שיער צבוע או קצר יחסית, שבעבר לא היה שום פתרון רלוונטי עבורן – יכולה ליהנות משיער חלק, שופע ומרהיב עין.

מהו הייחוד של ההחלקה היפנית?

ההצלחה המסחררת של ההחלקה היפנית נובעת מכך שהיא לא מתמקדת בתוצאה אלא בדרך – קונספט שתמיד עובד, רק שלעתים קרובות אנחנו נוטים לשכוח זאת.

אם בעבר השיטות השונות להחלקת שיער חיפשו תוצאות מהירות, הרי שהיפנים באו והבינו שכדאי להקדיש תשומת לב גם לדרך, ובפרט לשתי סוגיות מהותיות: עיצוב השיער ולא רק החלקתו, ושיקום השערות שעוברות שינוי מהותי.

בהתאם החלקה יפנית מבצעת שתי פעולות בו זמנית: שוברת את המבנה הבסיסי של השערה (כדי להחליק אותה) ומשקמת אותה (כדי להבטיח מראה שופע חיוניות לאורך זמן).

הדרך לביצוע שתי הפעולות במקביל היא שילוב בין חומרים כימיים (שכן רק אלה יכולים לשנות מבנה מולקולרי של שערות) לבין ויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים אחרים דוגמת קולגן שתפקידם הוא לחזק ולטפח את השערה שעברה שינוי.

מאפיין מהותי נוסף של ההחלקות היפניות הוא שימוש במגהץ קרמי, שבניגוד למגהצים ביתיים (שיש עוד נשים שזוכרות כיצד נעזרו בו כדי לנסות להגיע לשיער החלק הנחשק) פולט את אותה רמת חום בדיוק בכל נקודת מפגש עם שערה, בלי קשר למידת הלחץ (הידני) המופעל עליו. בזכות אחידות זאת גם המראה המתקבל אחיד – ומרשים מאוד.

מתאים ל(כמעט) כולן

כאמור, החלקה יפנית מתאימה גם לבעלות שיער צבוע. אמנם שיער שכזה הינו רגיש מטבעו וחובה לבצע בו כל פעולה במשנה זהירות, אולם אם מקפידים לעבור את ההחלקה אצל איש מקצוע מיומן ומנוסה (ובפרט מי שצבר ניסיון ספציפי בטיפול בשיער צבוע או פגום), שיודע כיצד להתאים את החומרים בהם הוא משתמש לסוג השיער ומצבו, הרי שמתקבלות תוצאות יפות והשיער לא סובל מנזק חמור.

יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון שעבור בעלות שיער שרוף, פגום במיוחד או כזה שהובהר עם חמצן של מעל ל-9% החלקה יפנית אינה מומלצת.