צניעות – האם יופייך נמדד בצניעותך

צניעות

היום בשנת 2019 ניתן לראות מגמה ברורה של חזרה ללבוש צנוע ומסורתי יותר. אם בעבר רוב הנשים נהגו להתלבש בצורה חושפנית הכללה בגדים קצרצרים וחולצות חסרות שרוולים, הרי שהיום ניתן לראות שינוי מגמה חד. נשים רבות בוחרות לאמץ סגנון לבוש צנוע יותר, במטרה להדגיש דווקא את הרוח ולא את החומר. בסופו של יום, הגוף שלנו משתנה עם השנים, ולקראת זקנה הוא נראה שונה לחלוטין מהמראה שלו בגילאי ה – 20. לכן אין שום סיבה לקדש את הגוף, אלא להשקיע דווקא בפנימיות. נשים רבות מתחילות להבין כי היופי שלהן אינו נעוץ באורך החצאית או בעומק המחשוף, אלא במי שהן ובמה שהן חושבות, אומרות ועושות. מדובר על תופעה שרק הולכת ותופסת תאוצה, והיא כוללת בתוכה לא רק נשים דתיות אלא גם חילוניות שמתחברות לרעיון שהגוף שלהן לא אמור להגיד אותן.

צניעות – היופי הפנימי שנחשף החוצה

כאמור, תופעת הצניעות הופכת לפופולארית יותר, דבר שמתבטא בין היתר בירידי מכירות ענקיים המיועדים לאופנה צנועה יותר, אופנה לדתיות שמתאימה לכולן. ירידים אלו מתמלאים במהירות על ידי כל סוגי הנשים, בכל הגילאים ומכל שכבות האוכלוסייה. לא מעט נשים שאין להן שום זיקה לדת, מעדיפות ללבוש בגדים צנועים יותר היות ואלו יהיו לרוב נוחים יותר. לא כולן מרגישות בנוח לחשוף את הגוף שלהן או להדגיש אותו, ולכן בגדים צנועים יכולים להוות את הפתרון המושלם. הצניעות נחשבת לאחת המעלות החשובות ביותר בחייה של כל אישה דתית, היות ואישה שאינה מתלבשת בצורה צנועה חוטאת למעשה בחטא הפריצות. חטא זה משפיע כמובן לא רק עליה ועל המשפחה שלה, אלא גם על כל העוברים והשבים שפוגשים אותה בדרך. היא גורמת לכל גבר להעביר את המיקוד שלו מההתעסקות ברוח לחומר, דבר שמחליש את העוצמה הפנימית שלו ופוגם בהתקדמות הרוחנית שלו.

בקרי באתר גלאם בוטיק וגלי עולם של אופנת נשים דתיות

לסיכום, כל אישה יכולה לבחור להתלבש בצניעות כדי להדגיש את היופי הפנימי שלה ולאו דווקא את החיצוני. זוהי הדרך של כל אישה להתקרב צעד אחד קדימה לעולם הרוח, ולהתרחק מעט מעולם החומר. הצניעות אינה קשורה רק לדת, היא קשורה ליכולת של כל אישה להתלבש בצורה שמכבדת אותה.