האם יש הגבלה על כמות ניתוחים פלסטיים?

הגדלת חזה

איזה ניתוחים פלסטיים נחשבים מבין השכיחים ביותר? והאם יש הגבלה על כמות הניתוחים שאדם יכול לבצע? ניתוח פלסטי יכול לשנות את החיים ואת ההרגשה – לחלוטין. הפרוצדורות השונות נועדו לשפר את המראה החיצוני, להפוך את הגוף לפרופורציונאלי יותר, או את הפנים לרעננות וצעירות, בזמן שקיימים ניתוחים שנחשבים מורכבים ממש כמו שישנן פרוצדורות קלילות. אבל מתי צריך לעצור? המידע החשוב בהמשך.

הרמת חזה, מתיחת בטן, ניתוח אף, הרמת עפעפיים, הגדלת חזה, ועוד: כולם ניתוחים פלסטיים נפוצים. כיום, נעזרים בשירות של קליניקות ורופאים פלסטיים – מיליוני בני אדם ביניהם נשים וגברים מבוגרים, בני נוער שרוצים לשנות משהו במראה החיצוני שלהם ואפילו ילדים שזקוקים לתיקון בגופם. השינוי בדרך כלל מבורך, ואם מבצעים אותו בצורה נכונה ולא קיצונית – הוא יראה מושלם וטבעי.

אבל מתי עוצרים?

בכול הנוגע לכמות הניתוחים שיכול לעבור מטופל, חשוב לדעת כי ההגבלה משתנה מאדם לאדם. לדוגמא: אדם קשיש או מעל גיל 60, לא יוכל לבצע יותר מידי פרוצדורות בעיקר כשמדובר על פרוצדורות בהרדמה מלאה. ישנם גילאים שבהם הרדמה כזאת אינה מומלצת משום שמדובר בגיל שבו ישנה סכנת חיים, בעיקר כשמבצעים יותר מידי הרדמות. גם בני נוער שביצעו ניתוח אף, או הקטנת אוזניים, כדאי שלא ירבו בניתוחים, זאת כי מדובר בגיל שקובע את ההתפתחות. ילדים מתחת לגיל 16 לא יוכלו לבצע ניתוח אף משום שגיל זה עדיין התפתחותי. לכן יש לעיתים גם להמתין.

לסיכום, ניתוח פלסטי יכול לשפר מאד את איכות החיים, אבל אם מבצעים ניתוחים רבים וללא בקרה – הדבר יכול להסתיים בעיוות, בבעיות פיזיות, ואפילו בנכות או מוות. לכן יש לבחור מנתח פלסטי מומלץ שייעץ לכם בכנות לגבי כמות הפרוצדורות המותרת עבורכם, כמו בלינק.

.