חומצה היאלורונית – מדוע אנשים בוחרים להשתמש בה?

בסוף שנות התשעים, החל גל גדול של אנשים, במיוחד אנשים, אשר בחרו להשתמש בחומרים שונים אשר נועדו להעלים קמטים בפנים ובצוואר. מדובר היה בחומרים בדמות רעלן כגון בוטוקס אשר ניתן היה להזריק אותו בקלות אל תוך קמטי הבעה ובכך ליישר אותו. בצורה כזו הקמט היה נעלם.

אחרי שנים רבות בהן נעשה שימוש בחומר זה ולא פעם היו טענות שמדובר בחומר בעייתי אשר עלול לגרום נזקים שונים, החלו לחפש תחליפים שונים שמאפשרים הזרקה מהירה אל תוך העור. המטרה היתה לחפש תחליפים שמאפשרים העלמת קמטים באופן טבעי, מהיר ופשוט.

חומצה היאלורונית היא דוגמא לאחד החומרים אשר החליף עם הזמן את הבוטוקס, וכיום היא נחשבת לחומר הפופולארי ביותר לצורך העלמת קמטים. הסיבה היא מאוד פשוטה, מדובר בחומר שנמצא בשפע בגוף, מה שמלמד אותנו שאין מדובר בחומר זר, אלא חומר טבעי שאנחנו יכולים להיות ניזונים ממנו בצורה פשוטה ונוחה.

צריך לציין שבדומה לבוטוקס, תהליך הטיפול עם חומצה היאלורונית הוא מאוד מהיר וקל. כל מה שצריך זה פשוט להזריק אותו במקומות בהם יש קמטים ובכך אנחנו פותרים את הבעיה. נשים וגברים משתמשים בחומר זה על מנת להעלים קמטים מהפנים והצוואר בצורה מסודרת אצל רופא עור וגורמים מוסמכים אחרים אשר מתעסקים בתחום זה.

השימוש בחומר כגון חומצה היאלורונית נועד לא רק להעלים קמטים אלא גם לצרכים נוספים, למשל, נהוג להשתמש בחומר זה לצורך הבלטת שפתיים בקרב נשים אשר מבקשות למלא אותן. כמו במקרה של העלמת קמטים, גם כאן החומר מחליף את הבוטוקס לצורך כך.

מדוע נכון יותר להשתמש בחומר זה

אף על פי שבמשך שנים רבות היה נהוג להשתמש בבוטוקס, אנחנו יכולים להבין מדוע היום יותר ויותר רופאים בוחרים להשתמש בחומצה מסוג זה ולא בחומרים כמו בוטוקס או בדמותם.

ההסבר לכך הוא מאוד פשוט, הבוטוקס איננו חומר טבעי לגוף. הוא מגיע מתוך צמח, לכן כשאנחנו משתמשים בו, תמיד קיים סיכוי שהגוף ידחה אותו, דבר שיכול לייצר סכנה זיהומית. דומה הדבר לשתל זה שאנחנו מבקשים להשתיל בגוף. ייתכן והגוף יהיה מסוגל לשאת אותו אך ייתכן גם שידחה אותו ואז נצטרך לעבור תהליך של הוצאה. בהשתלתו אנחנו מגדילים את הסיכוי לזיהומים בגוף.

לעומת זאת, כשאנחנו משתמשים בחומר טבעי, חומר שקיים בתוך הגוף שלנו, הרי שיש הרבה יותר סיכוי שהוא יהיה מסוגל לשאת אותו. זה אומר שאנחנו מפחיתים ברמה מסוימת את הסיכון לזיהומים ומחלות וכן אנחנו יכולים להשתמש לאורך תקופה יותר ארוכה.

חשוב להדגיש, עם זאת, שעצם זה שאנחנו מעלימים קמטים באמצעות חומר זה, לא אומר שלא היווצרו בפנים שלנו קמטים חדשים ואז שוב נצטרך להשתמש באותם חומרים על מנת להעלים גם אותם.