איך לתחזק קונסולה מעץ לאורך זמן

איך לתחזק קונסולה מעץ לאורך זמן

ישנם לא מעט יתרונות לשילוב של משטחי עץ שונים בבית, כך לדוגמא: קונסולה מעץ מהווה כיום את אחד מהרהיטים הפופולאריים ביותר בכל בית. מדובר על רהיט צר מעץ שניתן למקום אותו במגוון מקומות שונים בבית. על אף שהקונסולה מציעה מראה דקורטיבי ומרשים מאוד לבית, אין ספק שחשוב מאוד לתחזק אותה בצורה הטובה ביותר על מנת שהיא תשמר לאורך זמן רב. באופן כללי, משטחי עץ לרבות קונסולה מעץ, זקוקים לשמירה נכונה על מנת שהם ישמרו על המראה הטוב שלהם לאורך זמן רב.

כיצד לתחזק קונסולה מעץ

כיום ניתן לראות יותר שימוש במשטחי עץ בבית לרבות קונסולות, משטחי עבודה, משטחים במטבח, בחדר האמבטיה ועוד. משטחי עץ הם לרוב משטחים חזקים ועמידים, יש להם מרקם עדין וכיפי והמראה שלהם הוא מראה כפרי שיוצר חמימות וביתיות בכל חלל שהם מצויים. מומלץ כמובן לבחור בקונסולה מעץ אשר מצופה בשכבת לכה להגנה עץ העץ. ישנם הרבה יתרונות לשילוב של קונסולה מעץ ורהיטי עץ בבית בכלל, אך חשוב לדעת שיש גם חסרונות שכן, הקונסולה מהעץ תצריך מאיתנו לא מעט תשומת לב ותחזוקה שוטפת על מנת שהיא תישמר לאורך זמן בצורה הטובה ביותר.

לכן, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לשמור על קונסולה מעץ:

ראשית כל, חשוב להבין מאיזה עץ הקונסולה שלכם עשויה, באיזה צביעה היא נעשתה ובאיזו שיטת חיבור היא נבנתה. בהתאם לפרמטרים הללו תוכלו לדעת כיצד לשמור על הקונסולה כפי שצריך.

שנית, חשוב מאוד שלא להניח חפצים חמים באופן ישיר על המשטח שכן הדבר עלול להשאיר סימני צריבה וחריכה בעץ שיהיה בלתי אפשרי לנקות אותם. מומלץ לשדרג את מראה הקונסולה עם הוספה של מראה מעוצבת מאתר מג'יק מומנטס.

רצוי לזכור שקונסולה מעץ ומים אינם חברים, להפך, המים מהווים את אחד מהאויבים של העץ ועל כן, חשוב מאוד שהקונסולה לא תבוא במגע ישיר עם מים. כמה טיפות של מים הן לא קריטיות, אבל מגע אינטנסיבי עם מים יכול לפגוע באיכות העץ.

חשוב מאוד שלא להשאיר את הקונסולה מלוכלכת אם הנחתם עליה אוכל או שתייה שכן הכתמים יכולים להיספח אליה.