איך כדאי לכבס מצעים במכונת כביסה?

איך כדאי לכבס מצעים במכונת כביסה?

עבור האדם המודרני הרבה מאוד משימות של ניקיון הפכו להיות הכי פשוטות לביצוע כאשר האדם רק לוחץ על כפתור והמכונה מבצעת את כל השאר באופן חשמלי. כך זה עבור ניקיון כלי אוכל מלוכלכים במדיח הכלים וכך זה גם עבור ניקיון של בגדים שאותם כבר לבשנו כעת אותם רוצים לנקות באופן הכי מהיר ויעיל.

הפעולה של רחיצת פריטי ביגוד באופן ידני היית מאוד מאמצת מבחינה פיזית אלמלא מכונת הכביסה החשמלית, וניקיון של מצעים גדולי מידות או כאלו העשויים מבדים עדינים כמו שמיכה זו, הפך להיות דבר שאותו עושים באופן הכי ברור מאליו עם לחיצה על כמה כפתורים. אולם, איך יודעים מה הכי עדיף עבור כביסה שמורכבת ממצעים, על מנת לקבל את אלה בחזרה מבלי לגרום להם וליתר הפריטים שנמצאים במכונה נזקים? כאן הפרטים.

הסוג של המצעים

הדרך הברורה מאליה להבין איך בדיוק מכבסים מצעים חדשים שהגיעו זה עתה מהחנות או כאלה שכבר היה בהם שימוש היא לפי סוג הבד שממנו הם מורכבים. בדרך כלל המצעים מתחלקים אל כאלה שעשויים מחומר סינטטי כמו פוליאסטר, מחומר טבעי כמו כותנה, או מהשילוב של שני החומרים הללו יחדיו בחלוקה שווה. בחינה של סוג הבד תביא אל ההבנה לגבי התוכנית שאליה מכוונים את מכונת הכביסה, ואנשים שכבר מתורגלים היטב בהכנסה של כבסים אל המכונה יודעים היטב מה הכי עדיף עבור כל סוג וסוג של פריט, כולל הכביסה של המצעים.

הוראות הכביסה על המצעים

מכונות הכביסה שנמכרות היום כבר מגיעות עם מגוון רחב של תוכניות כביסה שהן הכי אידיאליות לכל סוג של פריט שאותו מכניסים אליה לשם ניקוי לפני ייבוש במייבש או על ידי תלייה. הדרך הכי פשוטה להבין איך מכבסים מצעי פלנל או מצעים חדשים ונהדרים אחרים שאותם קונים, היא על ידי מבט בתווית שנמצאת על גבי כל סוג של פריט ביגוד, שם מצוינות הוראות הכביסה בצורה הכי ברורה שיכולה להיות. לפי ההוראות הללו מפעילים את מכונת הכביסה, כאשר זה מאוד חשוב לוודא כי נמצאים על הטמפרטורה הנכונה. דבר זה לא משאיר מקום לניחושים, ורק צריכים להכיר את מכונת הכביסה עצמה כד להוציא ממנה מצעים נקיים ומלאי ריחות טובים.