איך עובדת הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר הפכה לפופולארית במיוחד בשנים האחרונות. יותר ויותר גברים ונשים בוחרים לבצע טיפולי לייזר, במטרה להיפטר אחת ולתמיד משיער הגוף המיותר שלהם. אך מי מהם באמת יודע כיצד פועל מכשיר הלייזר ועל מה מבוססת הטכנולוגיה שלו? רוב האנשים פשוט נהנים מהתוצאות של גוף חלק ונטול שיער, אך רובם לא מקדישים שום מחשבה על מה קורה מאחורי הקלעים. למעשה, חשוב להבין כי ישנו הבדל בין מכשירי הלייזר הישנים, אשר היו גורמים לא פעם לתופעות לוואי קשות כמו כוויות ורגישות בעור, לבין המכשירים החדשים עבור הסרת שיער בלייזר בידיים למשל. המכשירים החדשים אינם גורמים לשום סוג של תופעות לוואי, היות וניתן להתאים את אורך הגל לסוג השיער ולגוון העור של המטופל. בצורה כזו, ניתן גם להגדיל את האפקטיביות של הטיפול וגם למנוע מצב של כוויה.

כיצד עובדת הסרת שיער בלייזר?

מבחינה טכנית, כדאי לדעת כי צורת פעולה של המכשיר הינה פשוטה למדי. המכשיר פולט קרן לייזר בהתאם לעוצמה שנקבעה מראש, קרן הלייזר חודרת לשכבת הדרמיס של העור ונקלטת על ידי תאי המלנין המצויים בזקיק השערה. החום שנפלט כתוצאה מקרן הלייזר, משבית את ההזנה הדמית של זקיק השערה. כתוצאה מכך, הזקיק נפגע והשיער לא יצליח לצמוח עד שהזקיק יתאושש. לרוב לאחר מספר טיפולים, הזקיק מפסיק להתאושש, דבר שמוביל להפסקת צמיחת השיער באזור. כמובן שכמות הטיפולים הדרושים לכל אדם משתנה, בהתאם לסוג העור, הגוון שלו ועובי השערה. ישנם אזורים בהם יהיה קל יותר להיפטר מהשיער המיותר, לעומת מקומות אחרים שידרשו כמות גדולה יותר של טיפולים. לרוב הטיפול יהיה מהיר יותר עבור אנשים בעלי עור בהיר ושיער כהה, היות והיכולת של קרן הלייזר להיקלט ישירות לתאי המלנין של זקיק השערה, הרבה יותר גבוהה. ישנם אנשים שזקוקים לכמות גדולה יותר של טיפולים, היות והשערות שלהן עקשניות במיוחד.

לסיכום, הסרת שיער בלייזר נחשבת לאחת השיטות היעילות והמהירות ביותר להסרת שיער הגוף המיותר. מדובר על טכנולוגיה מתקדמת ובטוחה לחלוטין, המאפשרת לכל אחד להיפטר מהשיער שלו אחת ולתמיד. ניתן לבצע את הטיפול על כל חלקי הגוף, ללא קשר לגוון העור.