מספרת היופי

עיצוב מספרות

בראש ובראשונה מספרות הינן מקום לעיצוב השיער ולעיתים הן גם מעניקות שירותי טיפוח נוספים. אפשר לומר כי לקוחות רבים מבלים במספרות במשך שעות ומסיבה זו, עיצוב המספרות חשוב ביותר. רצוי לשים דגש על נושאים אחרים מאשר רק פונקציונליים, אלא גם על האווירה ועל הנראות של המספרה. מספרה מרשימה הינה מספרה מעוצבת בצורה הטובה ביותר ששמה דגש על הפרטים הקטנים ביותר. בנוסף, עיצוב יכול בהחלט להשפיע על העלויות של השירות – לדוגמא, מספרה עם עיצוב מושקע ויוקרתי יכולה בהחלט לשפר אותה. במילים אחרות, אפשר לומר כי עיצוב פנים של מספרות משפיע בצורה ישיר על חוויה השהייה במקום זה.

מהם הדגשים המשמעותיים בעיצוב מספרות?

ראשית, במספרה כמו בכל מקום עבודה או עסק אחר צריך להיות מקום נוח לעבוד עבור העובדים ובמקרה הזה עבור הספר. חשוב לקחת בחשבון את כל פעולות אשר העובדים מבצעים במסגרת העבודה. המקום צריך לספק נוחות מרבית ומקסימלית עבור הלקוחות ועבור העובדים, גם בזמן ההמתנה וגם בזמן התספורת.

בהליך ובתחום עיצוב מספרות, רצוי לשים דגש על מספר אלמנטים משמעותיים וחשובים:

  • ראשית, יש להביא בחשבון את הקהל והלקוחות המגיעים אל המספרה. האם מדובר במספרה לגברים או נשים בלבד, או האם מדובר במספרת ילדים. כך, יש אפשרות לבחור את הרהיטים והצבעים המתאימים ביותר ללקוחות.
  • לפני הליך של עיצוב מספרות, חשוב לשים לב על הפרטים הטכניים. כלומר, כמה ספות המתנה שצריך להכניס, כמה עמדות, כסאות או האם יש לעצב חלל אחד או כמה חללים וכדומה.
  • התאורה הינה אחד הפרמטרים החשובים ביותר בעיצוב מספרות. מומלץ לבחור בתאורה עם גוון חום מכוון שהיא יוצרת השלייה של עור מרשים. התאורה של המספרה משפיעה על החוויה של הלקוחות וחשוב שהם יאהבו מה הם יראות במראה לאחר התספורת או תסרוקת.
  • לסיום, רצוי לבחור את הרהיטים בצורה נכונה על מנת שהוא יהיה נוח ואיכותי. מומלץ לרכוש כיסאות איכותיים וריהוט מרשים ועיצובי בפינות המתנה.

אפשר לסכם כי עיצוב מספרות משפיעה על הצלחה המקום ולכן זהו נושא מאוד חשוב. רצוי לבחור שירות של מעצב פנים המומחה בתחום ועם ניסיון בעיצוב מספרות.