תהליך השתלת שיער

תהליך השתלת שיער

בעבר, סרטי המדע הבדיוני היו מראים לנו כיצד בין רגע הופך אדם קירח לגבר מלא שיער, או שתוכנה מסוימת גורמת לנשים וגברים להשיל מיד במשקל, לגבוה ולהיות בעלי מראה חיצוני מושך יותר. לקראת שנת 2020 – עדיין אין תוכנה או שיקוי פלא שמצמיח שיער, אבל החדשות הטובות הן, שישנה שיטה מתקדמת שבאמצעותה אפשר למלא שיער טבעי באזור הקרקפת והמפרצים. 

מי שמתחיל לאבד את שיערו, יחוש בדרך כלל את תחילת ההתקרחות באזור המפרצים, בעוד שישנם גברים שכבר מגיל צעיר (בסביבות גילאי ה 22 ומעלה) מתחילים לחוש בהתדלדלות השיער. דרך נוספת לאבחן הקרחה – מתגלה בדילול שיער בקודקוד הראש – מה שגם נפוץ בעת הקרחה בקרב גברים. 

אז כיצד משתילים שיער?

כדי להכיר את השיטה, חשוב בראשית לדעת כי מדובר בתהליך כירורגי שמתבצע בהרדמה מקומית, בעוד שבעת התהליך מתחילים לאבחן את זקיקי השיערה, בודקים אותם במעבדה, ולאחר שמגלים התאמה בין שיער הראש לשיער שמגיע מאזורים פוריים בגוף – נעשית השתלת השיער. 

בכול הנוגע אל התהליך עצמו, השתלת השיער נעשית על ידי רופאים מומחים בלבד, בעוד שהיא נעשית בשיטת כמו שיטת FUE אשר מאפשרת השתלה (לאחר דגימת השיער עליה דיברנו קודם) וישנה שיטת DHL שנועדה להשתיל שיער במפרצים.

תהליך זה חשוב שיתרחש בהתאמה לנתונים של המטופל, בעוד שהשתלת השיערה מתרחשת באמצעות מחט מיוחדת שמחברת את השיער הבריא והחזק אל הראש. לאחר התהליך יהיה צורך בזמן החלמה, תוך הגנה על הראש באמצעות מסכה רפואית, שמירה על קרקפת יבשה למשך תקופה ומניעה מפעילות מינית שיכולה להגביר לחצים באזור הראש. לאחר ההחלמה, יוכל המטופל להנות מחיים רגילים ויותר שיער על הראש.

קראו גם האם כדאי לעבור את ההליך בארץ או לא?