הדמיית זקיקי שיער

לשיער המצוי על הקרקפת יש מספר תפקידים. השיער שומר על חום הראש ומגן מפני קרינת השמש. אלא שלשיער יש גם יתרונות אסתטיים בזכות החן והיופי שהוא מוסיף. לשיער יש חשיבות אצל בני שני המינים, אולם, מטבע הדברים חשיבותו רבה יותר בקרב הנשים. הידלדלות שיער תטריד, לרוב, יותר את מנוחתן של נשים מאשר גברים. שיער הופך להיות דליל כתוצאה מסיבות גנטיות, מהתבגרות, מהורמונים אצל נשים בהריון, מהתפרצות מחלות, מלחץ נפשי, מחוסר שינה, מצריכת סמים ותרופות ועוד. נכון הוא, שסיבות גנטיות הן דומיננטיות אבל בהחלט יכולים להיווצר מצבים שבהם מספר סיבות גם יחד ובו זמנית גורמות לתופעה.

בעיות נפשיות נלוות

תהליך ההתקרחות הינו טבעי ונוצרים אזורי התקרחות הדרגתיים בקרקפת. זקיקי השיער מפסיקים לתפקד ואינם מייצרים שיער כבעבר. נשים אשר סובלות מהתקרחות יכולות להיקלע למצב נפשי שאיננו פשוט. הן מאבדות מהביטחון העצמי שלהן, מסתגרות בבית ויוצאות מעט מאוד ממנו. הן עלולות לסבול מבעיות חברתיות, מקושי למציאת בני זוג או עבודה וכיוצא בזה. גברים ונשים מחפשים, אפוא, פתרונות מתאימים ואחד הפופולאריים ביותר הוא הדמיית זקיקי שיער. מדובר על תהליך צביעת שיער עדין, שבמהלכו מוזרקים פיגמנטים באמצעות מחטים עדינות לראש זקיקי שיער. בצורה כזאת משווים לקרקפת המטופלת מראה של זקיקים חדשים ושיער מלא. הפיגמנטים שנבחרים הם כאלו שזהים לצבע השיער וכך נוצר מראה אחיד ויפה.

תהליך הפיגמנטציה

הפיגמנטים המוחדרים לראש הינם אורגניים ובטוחים לשימוש. מחדירים אותם בעזרת מכשיר אלקטרוני מיוחד בעל מחטים עדינות וזעירות. מומחה לנושא מקפיד מאוד על הזרקת פיגמנטים בצורה מקצועית על מנת ליצור מראה אחיד. המטרה היא שיהיה קשה עד בלתי אפשרי לזהות שנעשה תהליך של הדמיית שיער. יש צורך לבצע עבודות הכנה שבעיקרן נועדו להכרת סוג השיער. מבנה השערה, עובייה וכן לזהות את מיקום זקיקי השיער. החדרת הפיגמנט אמורה להיות בכמות הנדרשת וללא הגזמה וכן לעומק הנדרש, ולא מעבר לכך. הדמיית שיער איכותית תחזיק מעמד בין שנה ל-3 שנים, והדבר תלוי בסוג השיער ובהבדלים בין מטופל למטופל.

שיטה פופולארית

הפרוצדורה אינה אורכת זמן רב ונעשית לכל אזורי הקרחות בקרקפת בו זמנית. השיטה הזאת פופולארית אצל מטופלות ומטופלים רבים אשר אינם רוצים להשתמש בחלופות אחרות. הם אינם מעוניינים בחבישת פאות נוכריות מסיבות שונות, וכמובן, שמעדיפים לא לגשת לפרוצדורות פולשניות ומסוכנות אחרות. במבחן התוצאה נוצרת של אשליה של שיער מלא והכול מתבצע תוך החדרת פיגמנטים לעומק של לא יותר מ 0.7 מ"מ. מדובר על השכבה העליונה בעור שאין בה מערכות דם ועצבים. כך שכל התהליך הינו בטוח לחלוטין. ניתן לחזור עליו כל אימת שהצבע דוהה ולא להמתין עד להיעלמותו המוחלטת. מומלץ לקבל את השירות הנ"ל אצל מומחים לנושא אשר יודעים להחדיר את הפיגמנטים ביד עדינה ובטוחה.