לקראת החורף – איך להישאר יפה

טיפוח של העור בחורף עלול להיות משימה מורכבת לא פחות מאשר בקיץ, לכן יש כמה טיפים שחייבים להכיר: החל משמירה על לחות, דרך בחירת מוצרי טיפוח ועד מסכת שמתאימה לסוג השיער שלך – הנה המדריך המלא לחורף חם ומוצלח

האקלים בישראל לא ממש מתאפיין בחורף קר אך עדיין יש המון ימים עם תנודות קיצוניות במזג האוויר. הכנה נכונה לחורף כוללת בין היתר התייחסות לנושא הטיפוח האישי, עור הפנים והגוף. בנוסף, היכרות עם כמה טיפים בסיסיים יכולה לעזור לגברים ונשים שרוצים להישאר יפים גם בימי חורף קרים במיוחד.

רחיצת עור הפנים בסבון ייעודי שמותאם לסוג העור תעזור לך לעבור את החורף בשלום. עם זאת, יש להיזהר מרחצה מוגברת של יותר מפעמיים ביום ולקרוא היטב את ההוראות המופיעות על גבי המוצר. את פעולת רחיצת הפנים אפשר להשלים עם קרם פנים, קרם יום בעל מסנן קרינה בדרגה גבוהה וקרם לילה מטפח. כמו כן, אין להזניח את העיניים והשפתיים שזקוקות לטיפול משלים בגלל נזקי החורף.

איך שומרים על לחות בחורף היבש?

ראשית, יש לזכור שבעונת החורף ניכר יובש בעור הפנים, בכפות הידיים וסביב העיניים. הפתרון לכל אחת מהבעיות האלה היא לחות ושתיית מים. בשוק מוצרי הקוסמטיקה יש גם צלליות מיוחדות לעיניים בחורף ותמיד כדאי לגבות את הטיפוח השגרתי עם שתיית 10-15 כוסות מים ביום. שתיית מים מבוקרת מעניקה לחות לעור הגוף והשיער, בעוד תכשירי הטיפוח אחראיים על הגנה ומניעת נזקים.

שנית, אפשר לשלב תחליבי רחצה מועשרים בשמנים שמזינים את העור גם במהלך אמבטיה או מקלחת. ימי החורף ממילא מתאפיינים במקלחות ארוכות ואין סיבה לוותר על ההזדמנות בשביל לפרגן לעור. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור את תכשירי הטיפוח שמגנים על העור מפני נזקי מזג האוויר ולוודא שמדובר במוצרים נגד יובש.

מה עושים בבית ובמשרד?

חום המזגן מייבש עוד יותר את עור הפנים ועלול לפגוע בו לטווח ארוך. כאן הפתרון המיידי הוא להניח ברחבי החדר פריטים לחים כמו מגבת רטובה, ובבית אפשר גם לפזר בגדים לייבוש שיצאו ממכונת הכביסה. פריטים קטנים כאלה עושים הבדל גדול בהעשרת הלחות והם גם יגבירו את היעילות של המזגן בחימום החדר.

הדרך למשרד בחורף רצופה מכשולים שנובעים מהקור, הרוחות והיובש. כדאי לנסות לצמצם את הנזקים בעזרת שימוש במוצרי טיפוח שמכילים פורמולה עם שמני הזנה ולא להתבייש להגן על העור באמצעות צעיף. יש המון אקססוריז מתאימים לחורף וניתן לשלב אותם בקלות עם השמלות הצמריריות שכבר נמצאות בארון.

מעבר לכך, אחת לשבוע מומלץ להשתמש במסכת שיער מזינה. המסכה צריכה להתאים לסוג השיער ואפשר להגביר את החדרת הלחות לשורשים בעזרת מגבת חמה ולחה שעוטפת את השיער אחרי המקלחת.