טבעות אירוסין: זהב לבן או צהוב?

טבעות אירוסין

בתהליך עיבוד הזהב ניתן לשנות את גוון הזהב. עובדה זו מסבירה את קיומם של תכשיטים בזהב צהוב לעומת תכשיטים בזהב לבן. שימו לב – כל גווני הזהב הם בעלי אותו ערך והצבע לא משפיע על הערך של הזהב. כך שעניין העלות והמחיר יוצא מהתמונה. אז כיצד בכל זאת ניתן להחליט בין טבעת בזהב לבן לטבעת בזהב צהוב? איך נחליט מהו הצבע של הזהב שיהיה דומיננטי בטבעת שלנו?

עניין של טעם אישי

הממד הראשון הוא עניין של טעם אישי. לכל אחת יש טעם משלה ונטייה לגוון אחר. יש שיאהבו את הצבע הצהבהב שמייחד את הזהב על פני יתר המתכות. אחרות תעדפנה זהב לבן שמזכיר יותר את הגוון הכסוף. אין כאן קביעה של נכון או לא נכון כי אם עניין של טעם.

התאמה לגוון העור

מלבד לטעם האישי חשוב להתייחס לגוון העור של מי שתענוד את הטבעת. יש הבדלים רבים בין גווני העור של האנשים, יש כאלו שגוון העור שלהם בהיר עד חיוור, לעומת אחרים שיש להם עור כהה ושחום. כמובן שעל כל צבע עור מתאים לענוד טבעת בצבע שונה. כדי להחליט מה מתאים יותר יהיה נכון למדוד את הטבעת על האצבע ולראות כיצד מתקבלת הטבעת על האצבע.

התאמה לסגנון הלבוש

התכשיטים אמורים להשתלב עם כל המראה הכללי ויתר פריטי הלבוש. לכן כדאי לחשוב על סגנון הלבוש ועל הצבעים האהובים עליכם ולהתאם את הטבעת לכך. כמו כן יש להתייחס להתאמה של הטבעת ליתר התכשיטים שאתם עונדים – כך שתיווצר הרמוניה.

בחירת הדגם המוצלח

לאחר שאתם מחליטים מהו הצבע האהוב עליכם ואיזה גוון ישלים את ההופעה שלכם אתם יכולים להתקדם הלאה לשלב הבא בו תבחרו את הדגם המיוחד שלכם. שימו לב שניתן לשלב באותה טבעת זהב בגוונים שונים (ראו באתר https://www.boorsa.co.il) וכך ליצור מראה נהדר שכולל בתוכו מספר גוונים זה לצד זה. בכל מקרה נכון יהיה למדוד את הטבעות השונות על האצבע ולראות איך נראית היד שלנו כאשר היא ענודה בטבעת.