ד"ר גדי שי – טיפולים אסתטיים במרפאת שיניים לובנדנט

ד"ר גדי שי הוא מוותיקי רופאי השיניים בישראל אשר עוסק בשיקום והצלת שיניים ואסתטיקה דנטלית, הגעתי אליו על מנת לקבל תובנות לגבי הטיפולים האסתטיים שמוצעים היום במרפאתו. 

"ראשית כל צריך לזכור", מספר ד"ר גדי שי – מנהלה הרפואי של מרפאת לובנדנט בת"א, "שהצורך הרפואי תמיד עולה על הצורך האסתטי. אצלי במרפאה למשל, לא ניתן לבצע אף טיפול אסתטי בשיניים מבלי שהשיניים שבהן מבוצע הטיפול יהיו במצב בריאותי טוב ושהמצב של החניכיים ועצם הלסת יאפשרו את ביצוע הטיפול. רק על בסיס של שיניים בריאות ניתן לבצע טיפולים אשר ייטיבו את הנראות שלהן."

"בדיוק לצורך כך, עובר כל מטופל אשר מגיע למרפאה שלי אבחון מקדים של חלל הפה", ממשיך ד"ר שי, "במהלך האבחון אני בודק את המצב של כלל הרקמות בפה ומיישר קו עם המטופל לגבי הציפיות שלו מהטיפול האסתטי."

"ישנן מספר סיבות שבגללן אנשים מעוניינים בטיפולים אסתטיים", ממשיך ד"ר גדי שי ומסביר, "לרוב מגיעים אליי מטופלים עם מספר תלונות עיקריות – התלונה הנפוצה ביותר היא הצבע של השיניים – מטופלים רבים לא מרוצים מהגוון של השיניים שלהם – הם מלינים שהגוון צהוב מדי והם רוצים 'להלבין' את השיניים. אני תמיד מסביר במצב כזה ש'הלבנה' של השיניים, או בשמה הנכון יותר רפואית 'הבהרה' של השיניים – יכולה להבהיר את השיניים עד לגוון מסויים בלבד, וכי לרוב – הפרסומות בטלויזיה אשר מראות שיניים לבנות ובוהקות הן מטעות וחלק קטן מאוד מהאנשים יכול להגיע לגוון הזה באמצעות תהליך ה'הלבנה' ".

"במקרים שבהם אנשים מתעקשים שהם רוצים צבע של שיניים כמו בסרטים, או 'חיוך הוליוודי' – אני מציע להם את הפתרון הכי טוב שקיים נכון להיום", מסביר ד"ר גדי שי, "והוא למינייטס – ציפויי חרסינה דקיקים – מאין עלים דקים מחרסינה שמתלבשים על גבי השן הקיימת ומאפשרים ליצור מראה אסתטי מושלם תוך מספר טיפולים קצר יחסית. זהו פתרון לא זול, שכן הוא דורש עבודת מעבדה מאוד מדוייקת, אבל התוצאות הן מהפנטות ונשארות לאורך הרבה מאוד זמן."

"ישנם גם פתרונות יותר זולים", אומר הדוקטור "כמו ציפויי קומפוזיט, אבל הבעיה העיקרית איתם היא שהם מאבדים את צבעם ואת הצורה שלהם מהר מאוד, כך שתוצאה שנראית יפה על פני השטח ביום הטיפול, תראה לא טוב בחלוף מספר חודשים עד שנים ומסיבה זו אנחנו לא מבצעים טיפולים אלה במרפאה כלל."

"היתרון בציפויי חרסינה הוא שהם מאפשרים לגשר על מספר פערים נוספים מלבד הצבע של השיניים, מוסיף ד"ר גדי שי, "ניתן לשנות באמצעותם גם את האורך של השיניים, כך ששיניים קצרות יקבלו בחזרה את אורכן ובנוסף, ניתן לשנות את הצורה של השן ועל ידי כך לסגור באמצעותם רווחים בין השיניים כאשר מדובר ברווחים קטנים יחסית".

ד"ר גדי שי ממשיך ומסביר, "זה מדהים לגלות עד כמה מראה השיניים שלנו משפיע על המראה של כל הפנים שלנו ועל הרושם הראשוני שאנחנו יוצרים. אני תמיד מראה למטופלים שלי בסוף הטיפולים האסתטיים שעברו את תמונות ה"לפני" שצילמנו ביום הראשון שהגיעו למרפאה, והם לא מצליחים לזהות את עצמם או להאמין שככה הם נראו לפני שהגיעו אלינו. אני רק יכול לדמיין כיצד תופסים אותם האנשים שאיתם הם באים במגע יומיומי".