דף מתמוסס למניעת הריון – האם זה מגן מפני מחלות מין?

דף מתמוסס למניעת הריון - האם זה מגן מפני מחלות מין?

בין שלל אמצעי המניעה הקיימים כיום על מדפי הפארם, החלטת לנסות אמצעי מניעה ללא הורמונים כמו דף מתמוסס למניעת הריון. כיוון שין לך בן זוג קבוע כרגע, את מעוניינת להשתמש באמצעי מניעה שיהיה גם יעיל מבחינת הגנה מפני מחלות מין. כדאי לדעת כי דפים למניעת הריון מכילים חומר פעיל של קוטל זרע מסוג NONOXYNOL-9, ולכן ניתן לומר כי אמצעי מניעה זה מספק הגנה מסוימת מפני מחלות מין -כיוון שידוע כי קוטלי זרע יכולים גם לקטול חיידקים ונגיפים שונים נוסף על קטילת הזרע.

מחלות מין נפוצות

מחלות מין הן מחלות מדבקות מאוד העוברות מאדם לאדם לאחר מגע מיני, בין אם דרך איברי הרבייה או דרך הפה. ניתן לחלק את סוגי מחלות המין נפוצות לשלושה סוגים עיקריים:

  • מחלות מין חיידקיות – אלו הן מחלות מין בקטריאליות המורכבות מריבוי של חיידקים במהלך קיום יחסי מין, ביניהן ניתן למצוא מחלות כמו זיבה, עגבת, כלמידיה וכו'. הטיפול במחלות מין אלו יהיה לרוב באמצעות מתן אנטיביוטיקה בהתאם לסוג המחלה וחומרתה.
  • מחלות מין ויראליות – מחלות מין אלו מתפתחות בצורה נגיפית, כך שווירוסים הם הגורמים המרכזיים להתפתחות מחלות מין מסוג זה. בין מחלות המין הוויראליות ניתן למנות את ההרפס, ווירוס הפפילומה, צהבת וגם מחלת האיידס הפוגעת במערכת החיסון של האדם שנדבק.
  • מחלות מין טפיליות – מחלות מין הנגרמות כתוצאה מהדבקה של טפיל הגורם לשלל תופעות כמו גרד, ריח רע, הפרשות וכן תופעות לא נעימות אחרות. בין מחלות המין הטפיליות הנפוצות ניתן למנות את כיני הערווה, גרדת וטריכומוניאזיס שהיא מחלה זיהומית.

למרות שדף מתמוסס למניעת הריון המכיל קוטל זרע עשוי להיות יעיל נגד קטילה של נגיפים וחיידקים, כדאי להתייעץ עם רופא הנשים בנוגע לדרכי מניעת מחלות מין בצורה המיטבית ביותר. תוכלי לקרוא על מניעת הריון ללא הורמונים באתר VCF.