רופא שיניים

רופא שיניים

רופא שיניים הוא רופא שעוסק בתחום רפואת השיניים. זה כרוך בטיפולי פה, שיניים, חניכיים ואזורים קשורים. כמה מחקרים הראו כי מחלות הנוגעות לשיניים ולחניכיים יכולות לרמוז על בעיות בריאותיות מסוימות. כדי לקבל טיפול הולם לבעיות אלה, תצטרכו רופא שיניים ותיק ובעל ניסיון כמו ד"ר אופיר זהבי מרפאת שיניים מתקדמת. .

רופא שיניים

בריאות הפה היא חיונית לבריאות הכללית של הגוף. רופא שיניים טוב, יעודד ויסייע למטופלים שלו לשמור על פה בריא על ידי ניקוי ובדיקות סדירות. יש מגוון רחב של טיפולים שמבצע רופא השיניים וחשוב להכיר ביתרונותיו של כל רופא ורופא כדי שתוכלו למצוא את זה המתאים לכם.

תפקיד רופא השיניים

רופא שיניים מבצע תפקידים חשובים רבים בשמירה על בריאות הפה. בדיקות הן חלק עיקרי בתפקידו וחשובות עבור מטופלים לשמירה על פה בריא.

בנוסף לבדיקות כלליות, רפואת שיניים כוללת טיפולים בסיסיים שניתן לבצע במרפאת שיניים רגילה. נהלים כאלה עשויים לכלול סתימה לשן, ביצוע ניתוח כירורגי קל כמו עקירות שיניים, השתלת שיניים, ניקוי והברקת שיניים. 

רופא שיניים יעודד מטופלים לעסוק בטיפול שיניים טוב על ידי צחצוח ושימוש בחוט דנטלי ולקבל ניקוי קבוע מכיוון שהרגלים טובים אלו, יכולים לעזור במניעת חללים ומחלות שיניים וחניכיים אחרות.

יישור שיניים

אחד מהטיפולים המוכרים ביותר אצל רופא השיניים הוא יישור שיניים. רבים לוקחים את זה כמשהו שנכון יותר למטפלים אסטטיים אך זהו אחד מהטיפולים אותם מציע רופא שיניים למטופליו, על מנת ששיניהם יהיו ישרים ובריאים.

שיניים תותבות

שיניים תותבות ניתנים מרופא השיניים לאחר תהליך ארוך של בדיקות והתאמות. אנשים מבוגרים נוהגים להחליף את כל שיניהם לשיניים תותבות, ובכך להקל על סבלם בזמנים מסוימים ובעיקר כשהם אוכלים או יוצאים מחוץ לבית.