ייעוץ זוגי לפני נישואין – למי זה מתאים?

זוג העומד לפני חתונה חווה את התחושות הטובות ביותר שהוא יכול לחוות בזוגיות. יש את ההתרגשות הראשונית אחד מהשנייה, את הצורך בקרבה, את הפרפרים בבטן, ההתלהבות מכל הודעת טקסט ששולחים אחד לשנייה ועוד. הזוג עדיין לא "רגיל" אחד לשני אלא אוהב ומחפש את הצד השני ואת קרבתו. לעתים רבות זוגות מוצאים את עצמם בייעוץ או טיפול זוגי דווקא אחרי הנישואין אך כדאי לדעת שיש גם זוגות רבים ההולכים לייעוץ לפני הנישואין.

ייעוץ זוגי לפני הנישואין – מה זה אומר?

ייעוץ זוגי הוא למעשה טיפול זוגי של שני בני הזוג בתוך פגישה אחת בה השניים יכולים לדבר ולהעלות על סדר היום את הדברים המפריעים להם בצד השני או לפרגן ולדבר גם על הדברים הטובים. בדרך כלל הייעוץ מיועד לפתור קונפליקטים שונים אולם גם מדובר בטיפול או ייעוץ זוגי לפני נישואין לרוב יהיה מדובר בסוג של דיון האם הזוגיות הזו מספיק חזקה כדי למסד את הקשר לידי חתונה. 

למי מתאים ייעוץ זוגי?

  • לזוגות שרוצים להעלות סוגיות לדיון פתוח ובטוח שהם לא עושים ביום יום – לדוגמה אם אחד/אחת מבני הזוג רוצים לדבר על נושא שמפריע להם בצד השני, איזשהו חשש מסוים, שיח בנושא ילדים ועתיד או אפילו קריירה ומקום מגורים ואין להם את ההזדמנות לעשות זאת באופן פרטי.
  • לזוגות שאחד מבני הזוג עדיין לא בטוח שהוא רוצה למסד את הקשר או מוכן לזה באופן רשמי – לעתים אחד מבני הזוג רוצה בקרבת השני אך לא מוכן עדיין למסד את הקשר באופן רשמי. 
  • לידועים בציבור או אנשים החיים בזוגיות ומפחדים למסד את הקשר באופן רשמי שזה לא יהרוס את מה שקיים ביניהם.