ייעוץ זוגי

להיות הורים זו עבודה לא פשוטה בכלל, במיוחד כיוון שמדובר על תהליך שנמשך עשרים וארבע שעות ביממה ולא מפסיק לעולם. במהלך הדרך כל הורה לומד להכיר את הילד, הצרכים שלו, האופי שלו וכך יודע כיצד לגדל ולחנך אותו בצורה טובה כאשר ההורה השני שותף מלא לתהליך הזה וכל אחד מהצדדים פועל בסנכרון מלא ומתאים אחד לשני.

 

כאשר נוצרות בעיות ומחלוקות כתוצאה מתהליך גידול וחינוך הילדים, הדבר עשוי להשפיע מאוד על מערכת היחסים הזוגית של ההורים, וכך גם לפגוע בתא המשפחתי ובשגרת החיים היומיומית של כל בני המשפחה. במקרים כאלו מדובר על מדרון חלקלק מאוד, וללא עצירה במקום ופתירת הבעיות שמפריעות לכל אחד מההורים עשויה להתרחש פרידה בלתי נמנעת.

 

למה צריך בכלל ייעוץ זוגי?

בדיוק בגלל מצבים כאלו נועד התהליך של ייעוץ זוגי, שהינו תהליך פסיכותרפי חשוב שכל בני זוג, הורים ומשפחות צריכים לעבור כאשר צצות בעיות ומתגלים קשיים במערכת היחסים הזוגית והמשפחתית המשותפת. כיוון שהורים הם אלו המובילים את המשפחה ונמצאים אחד עם השני בכל יום מסביב לשעון, חוסר תקשורת והבנה אחד של השני עשויים לפגוע באיכות החיים של כולם במשפחה.

ייעוץ זוגי נועד לשנות ולשפר את יחסי הגומלין בין ההורים/בני זוג, כאשר שינוי לטובה של מערכת היחסים ביניהם תשפיע באופן ישיר על שגרת החיים המשפחתית הנעימה והבטוחה.

 

כיצד למצוא יועץ זוגי שיתאים לכם?

בכדי לפתור את הקשיים והבעיות המשפיעים על חיי המשפחה והזוגיות, יש לפנות ליועץ זוגי מוסמך שיידע כיצד להדריך וללוות את ההורים, ולמצוא יחד פתרונות יעילים אותם ניתן יהיה ליישם בבית. לכן חשוב מאוד לבחור ביועץ זוגי שמרגישים איתו בנוח להיפתח ולשתף בבעיות אישיות, וכן שיש לו ניסיון רב בייעוץ זוגי והדרכה הורית.

 

למידע נוסף פנו אליי – נעמה רגב.