מכשור קוסמטי לשימוש מקצועי

מכשור קוסמטי

המכשור שהופך את כולם ליפים ולצעירים

אין ספק שהמהפכה התעשייתי הייתה המהפכה שעיצבה את פני העולם מחדש וכיום ניתן לראות כיצד המכונות הרבות שמיוצרות הופכות להיות חדישות ומשוכללות יותר ויותר. יש מכונות שמבצעות עבודות שבעבר לא היינו מאמינים שיכולות להתבצע ומכשור קוסמטי הוא אחד מהתחומים החשובים ביותר בימינו. אמנם לא מדובר על הישרדותם של בני האדם או על יצירת מוצרי מזון או מוצרים הכרחיים אחרים אך מדובר על הדחף האנושי להיראות כמה שיותר יפים וצעירים. בקטגוריה זו נכללים מכשירים להעלמת קמטים, מכשירים להסרת שיער ועוד רבים אחרים.

מכשירים קוסמטיים לשימוש מקצועי ולשימוש ביתי

בעבר כדי לקבל טיפול קוסמטי כלשהו היינו צריכים להגיע לקליניקה לסדרת טיפולים שכללה הכנה מראש ובחינה של סוג הטיפול המתאים. כיום יש מכשירים קוסמטיים רבים שמיועדים לשימושים ביתיים בעיקר בתחום הסרת השיער. השינוי הזה הפך את הסרת השיער לנפוצה הרבה יותר ובמקום להמשיך להסיר שיער בשעווה או בסכיני גילוח, יש מכשירים שפועלים על אינפרה אדום או על הבזקי אור חזקים ומרוכזים שיכולים לפגוע בזקיקיה השערה ולגרום להפסקת צמיחת השערה.

אלו סוגי מכשירים קוסמטיים נפוצים בימינו?

  • מכשירים רבים בימינו משתמשים בטכנולוגיית גלי רדיו. השימוש בגלי רדיו יכול להיות מועיל במיוחד לעכב תהליכי הזדקנות. טכנולוגיה זו מאפשרת טיפול שאינו פולשני ואינו כלול בהזרקת או החדרת חומרים לגוף אלא ממריץ את הדם בטיפול פשוט לחלוטין. טיפולי אנטי אייג'ינג הם טיפולים נפוצים מאוד ולא רק בגלל הפשטות שלהם אלא בגלל התוצאות שלהם שמאפשרים מראה צעיר ורענן.
  • מכשירים אלו בטכנולוגיית גלי הרדיו טובים במיוחד גם להעלמת קמטים. בעזרת גלי הרדיו ניתן להעלים קמטים בכל הגוף ובעיקר בפנים ובזכות העבודה הבטוחה והפשוטה של המכשיר, אין סכנות או סיבוכים שכלולים בתהליך.
  • מכשירי הסרת השיער הם בין המכשירים הכי נפוצים שיש ונדמה שישמרו על התואר הזה גם בשנים הבאות. עור חלק הוא אחד מהסימנים הנשיים וגם גברים רבים מעוניינים להסיר את השיער שיש להם בחזה, בבטן ובגב. הסרת שיער מתאפשרת בשתי טכנולוגיות עיקריות, אחת מהם היא טכנולוגיית הבזקי האור.

מהי טכנולוגיית הבזקי האור?

הבזקי האור מהווים טיפול לא פולשני וללא הכנה מקדימה, כאשר הבזקי אור מהירים ומרוכזים עוברים על כל שטח העור ובכך מביאים לעיכוב משמעותי בצמיחת השיער בגין פגיעה בזקיק השערה. לא משתמשים בטיפול באף סוג של ג'ל וההתאמה נעשית לפי צבע העור, עובי השערה ונתונים אחרים יחסית בקלות לטיפולים אחרים.

מכשירי לייזר לשימושים רפואיים

כל מכשיר לייזר חייב להיות משומש אך ורק במקום עם הסמכה רפואית מתאימה כיוון שמדובר במכשיר הרבה יותר מסובך שגם יכולים להיות לו סיבוכים. הלייזר משיג תוצאות טובות ביותר ובעזרת קרני הלייזר ניתן לפגוע בתאי השערה בצורה יעילה וממוקדת ובכך להפסיק את צמיחת השיער הצמיתות לאחר סדרת טיפולים שיכולה להימשך כמה חודשים ואצל חלק מהמטופלים כמה שנים.

מכשיר קוסמטי מתקדם ונוח לתפעול

מכשור קוסמטי צריך להיות פשוט ולמרות שעם אותם מכשירים ניתן לבצע כמה וכמה פעולות, מכשיר מסובך מידי לא תמיד יהיה המכשיר הכי טוב. כשמחפשים ציוד לקוסמטיקאיות חייבים להתאים היטב את סוג השימוש המתבקש והבחירה צריכה להיות מחושבת ושקולה לפי היצרנים האיכותיים ביותר. המכשיר חייב להכיל את כל מנגנוני ההפעלה ולפני שמטפלים, אפילו בטיפול הפשוט ביותר, חייבים להכיר את המכשיר על כל חלקיו. יש מכשירים שמחייבים רישיון מתאים בהפעלתם ויש צורך להבין את כל ההשלכות של הטיפול וההתאמה שלו לכל מטופל בנפרד.