חידוש של עור הפנים

חידוש של עור הפנים

 

בשני האחרונות, אנו רואים כי קיימת מגמה ברורה בכל הנושא של רפואה אסתטית. ישנם פחות ניתוחים פלסטיים , מתוך בחירה של לקוחות שמעוניינות לא להגיע לאזמל של חדר הניתוחים, תוך כמה שפחות שימוש בטיפולים פולשניים. ניתן לבצע חידוש של עור הפנים, בטכנולוגיה  חדש באמצעות טיפולי לייזר, טיפולי פילינג עמוק שמסירים קמטים ומחדשים את התאים ושכבות העור, גלי רדיו שמחליקים את העור ושיטות נוספות שרופאים ומטפלות אסתטיות מבצעות בפנים לחידוש ומיצוק עור הפנים.

 

את הטכנולוגיה של גלי הרדיו או הלייזר, כבר גילו עשרות שנים, אך הם שמשו את החולים להפחתת כאבים, להחלמה מניתוחים, איחוי וריפוי, עד שהשיטה התגלתה גם להצערת עור הפנים והעלמת קמטים.

 

החלטה אם לעשות שימוש בלייזר או בגלי רדיו

 

ההחלמה של טיפול של חידוש של עור הפנים היא קלה, כמו כן, ניתן להעלים צלקות מאקנה, כתמים והחלקת עור הפנים. יש להדגיש, כי אין טכנולוגיה שהיא עדיפה בין שניהם, אם לייזר או גלי רדיו. גם טיפולי חמצן לחידוש העור באזור הפנים, הומצאו בארה"ב והמזרח הרחוק והפכו לחלק בלתי נפרד מהטיפולים האסתטיים להצערת עור הפנים. גם טיפולי הפנים המוכרים יותר כבר שנים רבות כגון פילינג עמוק, כאשר הוא גורם לקילוף שכבות עמוקות יותר של עור הפנים ולחידוש של רקמות חדשות, מה שגורם לעור להיראות צעיר ומתוח יותר. אמנם ההחלמה מטיפול זה אינה קלה, היות והעור הופך להיות אדום ויש להישאר בבית ולא להיחשף לשמש. ההחלמה אמנם ממושכת יותר אבל התוצאות משתלמות.

 

גורמי ההשפעה על הזדקנות עור הפנים והטיפול בו

 

כאשר הגיל שלנו עולה, מספר כלי הדם בעור שלנו יורד. כלי הדם, הם אלה שמספקים חמצן מהאוויר שאנו נושמים אל התאים בעור. כאשר אמו מתבגרים יותר, ישנה ירידה בריכוז החמצן ברקמת העור בגלל ירידה באספקת הדם. העור שלנו הופך להיות דק יותר, יבש ואז מופיעים בו קמטים וכתמים ואז הוא אף מאבד מגמישותו.

 

במרפאות שונות לאסתטיקה, נהוג לשלב טיפולים שמקנים חידוש של עור הפנים, באמצעות פילינג שמבוסס על חומצות אלפא וביטא הידרוקסי על מנת לבצע את הפילינג, על מנת לקלף את השכבה הראשונה של עור הפנים ולאחר מכן, באמצעות מסכה שמחדירה חמצן לעור בדרך יעיל וישירה יותר. טיפולים אלה הם יעילים אך מומלץ להתייעץ עם רופא שמתמחה בטיפולים שונים להצערת העור בכדי להתאים את הטיפול  הנכון לכל אחת.