כל כמה זמן צריך לחדש בוטוקס?

טיפולי בוטוקס - חידוש

אחד הדברים שמעסיקים את רוב האנשים הוא פרק הזמן שיחזיקו מעמד תוצאות טיפול הבוטוקס אותו הם מעוניינים לעבור.

במאמר זה נגולל בפניכם מהו בוטוקס, מה התפקיד שלו, באילו מחלקי הפנים והגוף ניתן ליישם אותו וכמובן כל כמה זמן צריך לחדש את הבוטוקס. הבה נתחיל.

בוטוקס – בוטוליניום טוקסין

הבוטוקס הוא השם הגנרי/מסחרי של הבוטולניום טוקסין. חומר זה הוא תרכובת חלבונית שמופקת בתנאי מעבדה מחיידק הקלוסטרידום בוטוליניום. נכון להיום יש שבעה סוגים של סרוטיפים והסוג הנפוץ ביותר הוא A וזה שמוכר לנו בשם המסחרי בוטוקס/ דיספורט. התפקיד העיקרי של הבוטוקס הוא להרפות באופן חלקי את השרירים המכווצים אשר מובילים לתוצאה של קמטוטים או קמטי הבעה. הזרקת בוטוקס אושרה על ידי ה- FDA לפני יותר מעשור והיא מוגדרת כיום כטיפול מסוג אסתטי שמטרתו העיקרית היא העלמת קמטים. אין לבוטוקס גיל, אך בעבר נהוג היה להתחיל ולהזריק אותו בגילאי הארבעים והחמישים. כיום, רבים מתחילים בטיפול זה כבר בגילאי השלושים כשהקמטים בפנים שלהם מופיעים רק במצבים מסוימים (קמטים דינאמיים). באתר של ד"ר צבר, מומחה לאסתטקיה של הפנים, ניתן למצוא עוד מידע רב ומקצועי על מגוון טיפולי הבוטוקס השונים.

הפופולאריות של הבוטוקס

נכון להיום נשים וגברים רבים מכל מדינות העולם (כולל ישראל) נוהגות להגיע אל טיפולי הזרקת בוטוקס. הפופולאריות של טיפול זה נובעת ממהירות הטיפול (כעשר דקות) והעובדה שניתן לחדש אותו ללא סיכון. טרם אתם מחליטים להתחיל בטיפולי בוטוקס חשוב מאוד לדעת שתוצאותיו של הבוטוקס מחזיקות מעמד כשלושה חודשים. הדבר תלוי במצב העור, החלקים אליהם הוזרק החומר ופרמטרים נוספים, אך יש להכין את עצמכם לכך שכל חודשיים שלושה תצטרכו לחדש בוטוקס. למרות כל זאת, חשוב לדעת שיש מחקרים (כולל במגזין- Dermatologic Surgery) שתומכים בכך שלאחר פרק זמן מסוים בהם מוזרק החומר בקביעות כל 3-4 חודשים ניתן יהיה להפחית את התדירות וזאת משום שמדובר על תבנית מוחית נרכשת. למרות כל זאת, אין אפשרות להבטיח שדבר זה תקף לגבי כולם.

לסיכום, הטיפול הראשון של הבוטוקס מחזיק בדרך כלל מעמד בין שלושה חודשים לשישה חודשים. ככל שתדירות ההזרקה תהיה גבוהה יותר כך גם פרק הזמן שיעבור בין הזרקה אחת לאחרת יהיה ארוך יותר. אם תזניחו ולא תחדשו את הטיפול העור שלכם יחזור לקדמותו. נכון להיום ישראלים רבים מזריקים בוטוקס, אם בשלב בו הם מתחילים לזהות קמטי הבעה ואם בשלב מאוחר יותר בו הם מבינים שקמטים אלו הפכו ממצב דינאמי למצב דומיננטי קבוע. בהצלחה!

כדאי גם להכיר את הנושא של רשלנות רפואית בטיפולי בוטוקס. זה אמנם נדיר מאד, אבל עשוי לקרות.