כל המידע על פטרת ציפורניים בלייזר

פטרת ציפורניים נגרמת כתוצאה מזיהום פטרייתי בציפורן והוא נחשב לאחד מהזיהומים הנפוצים והשכיחים ביותר. הסיכוי להידבר בפטרת הציפורניים הינה זהה אצל נשים וגברים ודרך כלל גם לא מדובר על תופעה גנטית.

כיצד מתפתחת פטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים מתפתחת כתוצאה ממגע ישיר עם ציפורניים נגועות או בעת מגע עם משטחים עליהם הונחה כף רגל הנגועה בפטרת ציפורניים. משטחים אלו מצויים בדרך כלל במקומות ציבוריים כמו מלתחות בחדרי כושר, מלתחות בבריכות ציבוריות, בתי מלון, מתחמי קאנטרי וספא וכן במקומות לחים כמו חדרי רחצה ביתיים, בריכות שחייה וכן בחדרי טיפול קוסמטיים בעלי היגיינה לקויה. בכל המקומות האלה, מומלץ לנעול נעלי אצבע שיגנו עליכם וימנעו מכם מגע ישיר עם המשטחים שעלולים להיות נגועים.

פטרת ציפורניים – כך מאבחנים אותה

פטרת ציפורניים מאופיינת במספר תסמינים בולטים שמסייעים לאבחן אותה כבר בשלבים מוקדמים בהם היא מתפתחת. הסימן הראשון הוא עיבוי הציפורניים הנגועות והבדל בצורה שלהם לעומת הציפורניים האחרות. כמו כן, הצבע שלהן הופך לעכור משהו ומופיעים עליהן כתמים בגוונים שונים ולעיתים הציפורן מתנתקת מהעור באופן חלקי. בשל התסמינים הבולטים כל כך, ניתן להתחיל באופן מידי בטיפול בפטרת ולמנוע ממנה להתפשט לציפורניים נוספות.

טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר

אחד מהטיפולים היותר יעילים למיגור פטרת ציפורניים הוא טיפול משחתי בשילוב לייזר, אם כי חשוב לציין כי טיפול בלייזר לבד, לא פותר את הבעיה ויש להקפיד גם על הטיפול עם משחות יום ולילה כדי להבטיח תוצאות מקסימליות ומוצלחות. טיפול לייזר בפטרת ציפורניים נמשך בדרך כלל כחודשיים והוא כולל סדרת טיפולים המשלבת כאמור משחות בוקר וערב יחד עם טיפול לייזר במכון הפדיקור או במרפאת כף הרגל הנבחרת. למידע נוסף מדיקל פדיקור