הכל על הורות משותפת

החלום על משפחה עם ילדים מלווה אנשים רבים, אך לא תמיד חלומות מתגשמים, לפחות לא בדיוק בדרך המוכרת והמסודרת. ישנם מקרים בהם אדם לא מצליח למצוא את החצי השני שלו אך הכמיהה לילד היא גדולה מאוד ולא תמיד הוא מעוניין או יכול להיעזר בפונדקאות או לא תמיד מתאימה תרומת זרע, והורות משותפת היא פתרון מופלא לאותם אנשים הכמהים לילד משלהם.

מה זה הורות משותפת ולמי זה מתאים

הורות משותפת זהו מושג אותו שומעים רבות בשנים האחרונות אך לא כולם מבינים בדיוק מה הוא אומר. למעשה הורות משותפת היא פתרון לאנשים אשר רוצים להיות הורים, רוצים שיהיה להם ילד אבל לא בתוך תא משפחתי קונבנציונלי של אבא, אמא וילדים. זהו פתרון אשר מתאים לרווקים ורווקות אשר לא מצאו את בחיר ליבם לחלוק עמו את חייהם ולהקים עמו משפחה או לחד מיניים אשר מעוניינים בפתרון אחר שאינו פונדקאות, תרומת ביצית או תרומת זרע.

מה חשוב לדעת בנוגע לתהליך של הורות משותפת

בהורות משותפת חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים כמו למשל:

  • בחירה נכונה של הפרטנר או הפרטנרית לתהליך.
  • יצירת הסכם מפורט ומסודר באמצעות עורך דין המתמחה בנושא.
  • לקבל ליווי ותמיכה מבעלי ניסיון ואנשי מקצוע מתאימים.

מה חשוב לכלול בהסכם של הורות משותפת

מה זה הורות משותפת זה כבר ברור אבל חשוב לזכור שלא סתם מכינים הסכם וחשוב לעשות את זה עם עורך דין המתמחה בתחום, והסיבה לכך היא שצריך להסדיר דברים רבים בין שני הצדדים. בין הדברים שדנים עליהם ומתייחסים אליהם בהסכם זה מה שקשור לדרך הכניסה להריון, מה קורה לאורך ההיריון ונוכחות האב או בני משפחה אחרים בבדיקות ובלידה, כמובן שגם נושא הסדרי הראיה, תשלומים שונים, קבלת החלטות במהלך החיים ועוד. 


למידע נוסף על הורות משותפת היכנסו לאתר https://www.oro-il.co.il/