שיקום שיער יבש  – כל מה שרצית לדעת

חימר לשיער

כל אחת יודעת כי קשה להיראות יפה וזוהרת בלי רעמת שיער שופעת ומרשימה. לצערנו, בעונת החורף השיער מאבד מספר נקודות זכות ומקבל מראה יבש. מחקר שנערך על ידי אחת מחברות מוצרי השיער הגדולות בעולם חושף נתונים עגומים למדי, לפיהם למעלה מ18% מהנשים באירופה סובלות ממראה שיער יבש בעוד בישראל האחוזים גבוהים עוד יותר – למעלה מ – 30% סובלות ממראה שיער יבש בשל מזג האויר הים תיכוני והשמש הקופחת. מכאן, שיקום שיער שרוף מחייב טיפול איכותי.

 מהו שיער יבש?

שיער יבש הוא שיער שאינו עטוף בשכבת שומן טבעי אשר מייצרת הקרקפת ומראהו נראה מפוצל, שברירי וללא ברק טבעי. אמנם הגנטיקה משפיעה על טיב השיער, אבל גם גורמים סביבתיים מהווים השפעה לא קטנה בכלל החל משינויי מזג האוויר ועד שגרת טיפוח שאינה מתאימה לסוג השיער. התוצאה? שיער ללא ברק ויבש בו ניתן לראות קצוות מפוצלים ולכן שיקום שיער מהווה פתרון לבעיה.

 מהו שיקום שיער יבש ?

סיב השערה סובל מסדקים קטנים והתוצאה היא מראה שביר. בעונת החורף החימום מייבש את הגוף וכך עשוי להיווצר מצב של שמנוניות באזור הקרקפת. לכן מומלץ לבצע מספר פעולות המסייעות לשיקום שיער יבש. טיפולי השיקום מתחילים בשימוש בשמפו ייעודי שלאחריו כדאי להשתמש גם בקונדישינר לשיער המסייע לריכוך ומפחית הופעת חשמל סטטי. בנוסף לכך, כדאי לעשות שימוש באמפולות לשיער המסייעות להגנה, החזרת הברק וחיזוק. על מנת להתמודד עם שיער יבש יש לעשות שימוש במוצרים הכוללים לחות וויטימנים כמו סרום אשר יחזיקו לשיער את המראה העשיר. שימוש במסכת הזנה יסייע אף הוא לשיער. יחד עם זאת, חשוב לשמור על מינון השימוש בחומרי השיקום על מנת שלא ליצור קרקפת שומנית אשר תעכב את שיקום השיער ואף תפגע בו.

כיצד שימור בחומרים טבעיים יסייע לקבלת מראה שיער זוהר?

לצורך שיקום שיער, ההמלצה היא לעשות שימוש במגבת חמה המסייעת לשיפור מראה השיער. חימום מגבת במייבש הכביסה ומריחה של מסכה לשיער שעליו מגבת חמה יסייע לפתיחה של תאי השערה והתוצאה היא חומרי ההזנה חודרים עמוק יותר לשיער ומעניקים לו ברק. על מנת לראות תוצאות טובות יש להשאיר את המסכה למשך כחצי שעה. נוסף על כך, מומלץ לשלב חימר לשיער בשימוש יומיומי על מנת לשלוט בשיער יבש ומקורזל ולעצב אותו באופן טבעי.

אם אין אפשרות לרכוש מוצרים מבתי מרקחת ההמלצה היא להכין מסכה טבעית מחומרים שניתן למצוא בבית ואכן בשנים האחרונות ניתן לראות את השינוי החל בתחום הקוסמטיקה ואת כניסתה של הקוסמטיקה הטבעית – שימוש בחומרים טבעיים המעניקים מראה יפה לשיער.

שימוש ברוזמרין למשל יכול לחולל פלאים במראה השיער. על מנת לקבל מראה זוהר יש למלא צנצנת ברוזמרין ולכסות את עלי הרוזמרין בשמן זית. לאחר מכן יש לחכות מספר שבועות ומדי יום לנער את הצנצנת. בשלב הבא יש לסנן את השמן ולסחוט את עלי הרוזמרין. את החומר הנותר מורחים על השיער תוך הקפדה על עיסוי הקרקפת . ממתינים כשעה ולאחר מכן ניתן לחפוף את השיער.

כמה פעמים יש לחזור על הפעולה על מנת לראות תוצאות?

על מנת לראות תוצאות טובות אשר משמעותן שיקום שיער ניתן לחזור על הטיפול כמה פעמים בשבוע.