צלקות אקנה – ממה הן נגרמות ואיך לטפל בהן

טיפול בפצעי אקנה

אתם עומדים מול המראה ומסתכלים, מתבוננים בגוף שניצב מולכם, הוא תמיד שם כבר מאז שאתם זוכרים את עצמכם, אבל כל פעם נשקף לכם מראה שונה.

יש גיל שבו מתחילים להתבונן במראה, לסקור את עצמנו ולהכיר, כבר בגיל די קטן אפשר לראות את ההסתכלות במראה, ילדים שמסתכלים ומנסים להבין כיצד זה יכול להיות שהם מופיעים מול עצמם במדויק.

בערך באותם גילאים, כשהילד מתחיל להכיר את עצמו, הוא מתחיל גם להשתולל ולרוץ ויחד עם ההשתוללות מגיעים גם הפצעים והחבלות, לראשונה הילד רואה בעצמו פגמים קטנים שצצים פתאום, בעקבות חוויותיו ובלי הודעה מוקדמת.

אלו פצעים קטנים בדרך כלל ולא באמת נחשבים בעיני הילדים כפגם, אלא כתירוץ לשים פלסטר ולקבל נשיקה.

אך עם השנים הפצעים שצצים מדי פעם מקבלים משמעות גדולה ונרחבת יותר ולעיתים אף משאירים צלקות, זכר לתקופה או לזמן בחיים שלכם שהם נכחו.

כמובן שהתקופה הכי סוערת בחיים היא גיל ההתבגרות, אם תנסו להיזכר במעשים נועזים ומיוחדים שעשיתם סביר להניח שתמקמו אותם בציר הזמן של ההתבגרות.

אחת התקופות עם השינויים הגולים ביותר מבחינה חיצונית ממוקמת על אותו ציר זמן באותו מקום יחד עם התקופות הסוערות בחייכם, גיל ההתבגרות.

כבר בתחילת גיל ההתבגרות מתחילים להופיע הפצעונים הקטנים שאצל חלק מבני הנוער הופכים לתופעה משנת חיים ומראה שתישאר אתם לעוד זמן ארוך.

התופעה הזו היא תופעת פצעי האקנה.

מהם פצעי אקנה?

במהלך גיל ההתבגרות פעילות ההורמונים גבוהה יותר ובהתאמה ייצור החלב בבלוטות החלב מתגברת, הגוף מנסה ליצור פקק למניעת התפרצות החלב החוצה וכך נוצר הליך דלקתי שגורם להופעת פצעי האקנה.

חשוב לציין שתופעת פצעי האקנה יכולה להופיע במקרים השונים ולא רק בגיל ההתבגרות אך זהו הזמן הנפוץ ביותר להופעת פצעים אלו, גם נשים בהיריון יכולות לסבול מפצעי אקנה ועוד..

במקרים בהם הטיפול בפצעי האקנה לא נעשה כראוי או שלא נעשה בכלל, נוצרות צלקות באזור הפנים.

כאשר מדובר באדם מבוגר שנוצרה אצלו צלקות בעקבות פצעי אקנה הצלקות יכולות להיות עמוקות ורציניות יותר מכיוון שהן יהיו בתוספת של קמטים קטנים בעור.

 

האם יש דרך לטפל בצלקות אקנה?

התשובה היא כן, ישנם מספר טיפולים לטשטוש הצלקות שנוצרו בעקבות פצעי אקנה, הדרך הטיפולית הנפוצה ביותר היא טיפול באמצעות קרן לייזר שחודרת לשכבות הדרמיס העמוקות בעור.

הטיפולים השונים יכולים להיעשות רק לאחר שהפצעים נעלמו לחלוטין והצלקת נשארה.

חשוב מאוד לפני שניגשים להליך של טשטוש הצלקות שנוצרו בעקבות פצעי אקנה להגיע לפגישה עם רופא מומחה שמבין בתחום לצורך התייעצות והבנה יחד אתו מהו הטיפול המתאים ביותר עבור העור שלכם.

כל גוף מגיב בצורה שונה לטיפולים השונים שקיימים בעולם ולכן יש צורך בבחינת כל האפשרויות הקיימות ובבחירה בטיפול המתאים ביותר לצלקת שלכם.

הבחירה במכון המקצועי והטוב ביוצר היא בחירה משמעותית שתקבע האם הצלקות שלכם יטושטשו או חלילה יוחמרו ויגיעו למצב של מבוי סתום שבו לא יוכלו לטשטש אותן.